Jak radzić sobie z nasłonecznieniem w mieszkaniu?

Nasłonecznienie w mieszkaniu

Osoby, które posiadają mocno nasłonecznione mieszkania w okresie letnim mogą mieć bardzo duże problemy z utrzymaniem komfortu cieplnego. Rozwiązań, które pozwalają uniknąć tego kłopotu i zapewnić sobie odpowiednią temperaturę jest kilka.

Sezon letni nieodłącznie związany jest z bardzo dużym nasłonecznieniem, które w przypadku domów i mieszkań powoduje nieprzyjemny wzrost temperatury we wnętrzach, a tym samym utrudnia normalne funkcjonowanie w ciągu dnia, a także nocą. Każdy więc stara się – w miarę swoich możliwości o to, aby zapobiegać nagrzewaniu się wnętrz, a także utrzymaniu racjonalnej temperatury. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji, montaż rolet, markiz do okien, a także grubych zasłon.

Klimatyzacja zwiększa komfort mieszkania

Choć klimatyzatory ścienne i klimatyzatory sufitowe kojarzą nam się raczej z montażem w domach, biurach i lokalach usługowych to z powodzeniem można je również montować w mieszkaniach, pod warunkiem uzyskania zgody administracji. Planowaniem instalacji, a także doborem klimatyzatorów, montażem urządzeń, uruchomieniem instalacji zajmują się wyspecjalizowane firmy. Klimatyzacja ma bardzo dużo zalet, a najważniejsza z nich to uniwersalność – grzeje zimą, chłodzi latem. Inne zalety klimatyzacji to:

– wysoka skuteczność,
– bardzo duża estetyka urządzeń,
– różnorodność urządzeń,
– natychmiastowy efekt,
– ekologiczność i bezpieczeństwo,
– wysoki komfort użytkowania.

Klimatyzacja bardzo dobrze współgra z centralnym ogrzewaniem, które jest podstawowym systemem w blokach. To również postawa, która może być uzupełniona takimi rozwiązaniami, jak wszelkiego typu osłony okienne.

Zobacz także: https://www.world360.pl/klimatyzacja-jak-wybrac-dobrego-wykonawce/

Osłona okien jako sposób na zbyt mocne nasłonecznienie

Chcąc utrzymać w mieszkaniu przyjemną temperaturę warto również zadbać o montaż osłon okiennych. Wśród najpopularniejszych, a tym samym najmniej inwazyjnych jest są oczywiście rolety i żaluzje. Montuje się je bardzo często bez ingerencji w ramę okienną – od wewnątrz. Dużym uznaniem domowników cieszą się tradycyjne zasłony, choć w przypadku alergików mogą one powodować problemy zdrowotne.

Innym rozwiązaniem są markizy okienne, które montuje się od zewnętrznej strony okna. Ich główną zaletą jest wysoka estetyka i skuteczność ochronny, gdyż zapobiegają nagrzewaniu się szyb i ram okiennych, a także przenikaniu ciepła. Osoby ceniące sobie minimalizm mogą natomiast zastosować folie przeciwsłoneczne – ich montaż lepiej jednak powierzyć fachowcom.