Jak wybrać motocyklowe opony enduro?

pexels cottonbro 5803611

Enduro to ciężkie motocykle, które idealnie nadają się na trudne podłoże. Wybierając dobre opony możemy liczyć na to, że nie grozi nam ich szybkie zużycie i będziemy w stanie bezpiecznie pokonywać nawet wymagający teren. Jak wybrać właściwe ogumienie? Podpowiadamy.

Jakie opony enduro na jazdę terenową?

Wybór opon dla motocykla enduro pokonującego trudny teren jest względnie prosty. W sklepach znajdziemy szeroki wybór ogumienia terenowego. opony enduro https://advacademy.pl/opony-motocyklowe/ przeznaczone na wymagającą powierzchnię wyróżniają się wyraźnym bieżnikiem na którym można dostrzec charakterystyczną, dużą kostkę. Praktycznie wszystkie marki i modele stosują podobny system bieżnikowania, więc łatwo wizualnie dokonać wyboru wśród podobnie wyglądających wersji. Należy w tym przypadku zwrócić na rozstaw, kształt oraz wielkość fraktury kostkowej. Poruszając się głównie w wyjątkowo trudnym terenie, na przykład na kamienistych, górskich drogach, warto wybrać opony szerokie, z dodatkowo utwardzonym ogumieniem.

Jakie opony enduro do jazdy po śniegu i lodzie?

Poszukując opon do jazdy na śniegu i lodzie wielu motocyklistów korzysta także ze specjalnych kolców, które gwarantują dużo lepszą przyczepność i bezpieczeństwo. W ofertach sklepów znajdziemy jednak także markowe, wysokiej jakości ogumienie, które spełni oczekiwania osób, które chcą poruszać się w wyjątkowo trudnych, zimowych warunkach. Do takich opon nie ma potrzeby instalacji kolców. Należy jednak przed każdą jazdą upewnić się, że nie doszło do ich uszkodzenia. Dobrej jakości opony enduro na śnieg posiadają charakterystyczne, zaokrąglone grube i wyraźne kostki. Mimo to należy zachować maksymalną ostrożność podczas jazdy po lodzie. Jeśli natomiast opony wydają się już nieco zużyte i nie do końca spełniają swoją rolę to należy rozważyć umieszczenie w oponach kolców.

Jakie opony enduro do cyklu mieszanego?

Mało popularnym wyborem motocyklistów są opony enduro, które pozwalają zarówno jeździć komfortowo po szosie, jak i nie najgorzej radzą sobie w trudnym terenie. W sklepach znajdziemy je opisane jako modele turystyczne. Są przeznaczone głównie dla mało wymagających użytkowników motocyklów, którzy uwielbiają poruszać się także po drogach asfaltowych. Opony nie posiadają grubych kostek bieżnika, więc należy unikać jazdy po kamienistych, górskich drogach, bo tam następuje najszybsze ich zużycie. Natomiast przejazd grząskim terenem może być przyjemnością. Nie oferują wysokich parametrów off-road, ale w założeniu producentów mają być uniwersalne i tą rolę spełniają idealnie.