Jak wynająć samochód, aby nie przepłacić?

0
wypożyczalnia samochodów

Wypożyczenie samochodu, to ogromna wygoda, ale trzeba mieć na uwadze, że może ona wiązać się z dodatkowymi kosztami. Wszystko zależy od tego, w jakiej wypożyczalni zdecydujemy się wynająć auto, słowem – czy w zawieranych z klientami umowach są ukryte koszty czy też usługa zostanie określona jako niestandardowa. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę?

Wypożyczenie samochodu, a cena za dobę wynajmu

Mówią, że chytry dwa razy traci, co ma swoje przełożenie na rzeczywistość. Często na pozór bardzo trakcyjna oferta wynajmu samochodu może odbić nam się czkawką. W zależności od danej firmy koszty mogą wiązać się na przykład z niestandardowymi warunkami obsługi czy też być tak zwanymi kosztami ukrytymi. Szykujemy określoną sumę pieniędzy, a tu niespodzianka.

Zanim więc podpiszemy umowę, zwróćmy uwagę nie tylko na koszt wynajmu samochodu na dobę. Zdarza się, że niektóre z wypożyczalni nakładają na klienta tak zwaną opłatę przygotowawczą. Oznacza to w praktyce, że niższa cena za dobę tak naprawdę po prostu rośnie.

Polisa ubezpieczeniowa

Dobre wypożyczalnie, takie jak te https://www.fleetcorp.pl/ obejmują samochody ubezpieczeniem. Niemniej, warto zawsze sprawdzać na jaką kwotę. Trzeba zawsze mieć na uwadze to, że jeśli szkoda zostanie wyceniona na zdecydowanie za małą, wynikające z jej powstania naprawy (różnice w kosztach) będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Aby taka sytuacja nie miała miejsca, można zastanowić się nad wykupem polisy asekuracyjnej, która uchroni nas przed poniesieniem tego typu konsekwencji. Nie będziemy musieli ponosić kosztów dodatkowych, a jednocześnie zachowamy warunki polisy.

Należy także uważać na limit kilometrów. Tutaj najczęściej dotyczy to jednak wybranych klas samochodów. Limit jest naliczany za cały czas trwania wypożyczenia.

Reasumując, za co najczęściej dopłacimy nie licząc ceny podstawowej? Najczęściej za wyjazd za granicę, wypożyczenie samochodowej nawigacji czy też fotelika dziecięcego, zwrot auta w innej lokalizacji, bądź też po godzinach pracy wypożyczalni.