Jak zapobiec kradzieży kieszonkowej?

0
Kradzież kieszonkowa

Podróżowanie w dzisiejszym świecie bogate jest nie tylko w walory pozytywne, ale i też czyha wiele niebezpieczeństw. Współczesna technologia pozwala złodziejom skopiować dane z karty płatniczej, znajdującej się w pobliżu i ogołocić konto całkowicie. W dzisiejszym świecie większość kart posiada możliwość dokonywania transakcji bez konieczności wkładania go do terminala, co nie jest do końca tak bezpieczne. W celu ochrony dokumentów osobistych oraz wartościowych urządzeń elektronicznych warto zainwestować w odpowiednie przedmioty jakimi są plecak antykradzieżowy, etui na paszport, portfel z ochroną przed kradzieżą czy pokrowiec na klucz, blokujący sygnał z kluczyka samochodowego.

Etui na paszport kluczem na kieszonkowe napady

Wyjazd za granicę czy choćby w inne miasto powinien zwiększyć naszą czujność pod kątem dbania o ochronę naszych dokumentów. Utracony paszport w kraju, który nie należy do Unii Europejskiej stanowi poważny problem. Opuszczenie tego kraju bez tego dokumentu jest niemożliwe. Taka sytuacja powoduje, że jesteśmy zmuszeni załatwiać tą sprawę za pośrednictwem konsulatu. By nie dopuścić do takich okoliczności warto przed podróżą zabezpieczyć się w przedmioty, które pozwolą nam zachować większą ochronę dokumentów. Jest nim niewątpliwie etui na paszport. Jest on przeznaczony do przechowywania elektronicznego paszportu biometrycznego. Etui to zapewnia ochronę przed zniszczeniem oraz nieautoryzowanym odczytem danych osobowych, dzięki wbudowanej ochronie RFID STOP.

Kradzież kieszonkowa

Plecak antykradzieżowy ochroną dla urządzeń elektronicznych

By uchronić się przed kradzieżą drogocennych urządzeń elektronicznych w trakcie wyjazdów warto zainwestować w plecak antykradzieżowy. Plecak ten wyposażony jest antykradzieżowe zapięcie. Głównie zabezpieczenie to posiada główna komora, w której przechowywany będzie laptop. Składa się z kłódki z trzycyfrowym kodem. Posiada ona system TSA, który pozwala organom kontroli na odblokowanie bez uszkodzeń bagażu na lotnisku. System ten jest niezwykle ważny podczas podróży do USA, Kanady, Japonii czy Australii. Ponadto taki plecak wykonany jest z wytrzymałego na zadrapania oraz wodoodpornego materiału, który zabezpiecza przed przemoknięciem.