Jakie cechy powinna spełniać odzież dla pracowników

Cechy odzieży roboczej dla pracowników

Kupno odzieży ochronnej jest dla każdego przedsiębiorcy koniecznością, gdyż musi on – zgodnie z kodeksem pracy zapewnić maksymalny komfort pracy oraz bezpieczeństwo. Jednocześnie odzież ochronna również musi spełniać określone wymogi.

Odzież ochronna to podstawa, o której przedsiębiorca musi pamiętać. Biorąc pod uwagę specyfikę własnej firmy konieczna jest inwestycja w ubrania robocze, które będą w maksymalnym stopniu wytrzymałe i wygodne dla pracowników. Obecnie odzież ochronną, także innego rodzaju elementy stroju, wyposażenie BHP można kupować w marketach budowlanych, składach budowlanych, a także sklepach internetowych i sklepach stacjonarnych. Więcej na stronie http://pirat.waw.pl/. Wytrzymała i wydajna odzież ochronna znajdzie zastosowanie takich branżach, jak: remontowo-budowlana, chemiczna, energetyczna, drogowa, gastronomiczno-hotelarska, medyczna, motoryzacyjna. Praktycznie nie ma miejsca, w którym odzież robocza nie znajdzie zastosowania. Jakie cechy powinna spełniać?

1. Wytrzymałość

Odzież ochronna, jak sama nazwa wskazuje musi chronić. Powinna więc być kompleksowa i kompletna, wytrzymała, odporna na promieniowanie UV, rozrywanie, przecinanie, kontakt z różnego rodzaju cieczami. Im lepsza i bardziej wytrzymałą odzież oraz pozostałe elementy ubioru tym pracownik będzie w większym stopniu chroniony.

2. Wygoda

Ubrania robocze powinny być wygodne. Praca w takich, które mocno krępują ruchy, powodują podrażnienia skóry, przyklejają się do niej zdecydowanie nie jest komfortowa. Odzież musi być w 100% dopasowana rozmiarem do pracownika.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/zakup-odziezy-ochronnej-w-5-krokach/

3. Estetyka

Nie bez znaczenia pozostaje również estetyka. Odzież robocza musi również w tym zakresie spełniać określone wymogi. Pracownik powinien wyglądać estetycznie i budzić zaufanie. Dotyczy to zwłaszcza branż, gdzie jest duży kontakt z klientem (branża medyczna, hotelarstwo i gastronomia).

4. Różnorodność

Odzież ochronna powinna być różnorodna, aby można było ją dopasować do rodzaju pracy, którą wykonuje pracownik. Ważne, aby móc zakupić zarówno odzież letnią, jak również odzież zimową. Innego wyposażenia będzie potrzebowała pielęgniarka czy kucharz, a innego osoba pracująca np. w branży energetycznej.

5. Cena

Nie da się ukryć, że cena wpływa na jakość. Powinniśmy kupować odzież, która nie jest najtańsza, bo to przekłada się na bezpieczeństwo pracownika, a także komfort jego pracy. Dobra odzież nie rwie się, nie spiera, nie traci swoich pierwotnych właściwości.