Jakie właściwości posiada blacha trapezowa?

blachy trapezowe

Blacha trapezowa jest jednym z tańszych rodzajów pokrycia z blachy. Jest zaopatrzona w metalowy rdzeń o grubości 0,4-1 mm, dodatkowo jest pokryta specjalną powłoką pełniącą funkcję ochronną i dekoracyjną. Jakie właściwości posiada taki materiał? Czy warto inwestować w blachę trapezową?

Blacha trapezowa na dach

Czy blacha trapezowa może być dobrym materiałem na dach? Mimo że do niedawna stosowana była przede wszystkim, jako tymczasowe pokrycie budynków o przeznaczeniu przemysłowym, to dziś z powodzeniem jest wykorzystywana także w projektach nowoczesnych domów. Warto wiedzieć, że ten rodzaj blachy posiada równoległe przetłoczenia, które mają przekrój w kształcie trapezu. Arkusze blachy trapezowej mogą mieć szerokość do 165 cm, ich długość jest zróżnicowana i może wynosić nawet 12 m. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Bo blacha trapezowa jest niedroga, a równocześnie wytrzymała i praktyczna. Można ją zastosować także do konstruowania ścian, na pewno warto zwrócić uwagę także na to, że materiał pozwala na przenoszenie obciążeń na dużych rozpiętościach. Poza tym blacha trapezowa jest odporna na zmiany temperatur, opady atmosferyczne i grad.

Pokrycie dachowe w Białymstoku

Gdzie szukać dobrej jakości materiałów na pokrycie dachowe w Białymstoku? Najlepiej zacząć od przejrzenia internetu, gdzie można w szybki i prosty sposób porównać poszczególne oferty i wybrać taką, która będzie nam odpowiadać najbardziej. Trzeba pamiętać, że ważny jest także prawidłowy montaż wybranej blachy, dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pokryciem dachowym przez bardzo długi czas. Jeżeli nie mamy się kogo doradzić w kwestii tego, gdzie kupić pokrycie na dach w Białymstoku, trzeba bazować na opiniach zamieszczonych w sieci, przy czym trzeba mieć z tyłu głowy, że nie wszystkie informacje będą wiarygodne.