Kiedy warto stosować preparaty z fitolizyną?

0
tabletki

Wiele osób boryka się dzisiaj z problemami układu moczowego. Przejawiają się one częstymi zapaleniami, a także bólem nerek. Jak sobie z tym poradzić? Jaki środek warto zastosować? Dlaczego fitolizyna Nefrocaps Fote może okazać się dobrym rozwiązaniem? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest fitolizyna?

Fitolizyna to substancja, zawierająca różnorodne wyciągi roślinne. W jej składzie można znaleźć między innymi wyciągi z liści brzozy, z ziela rdestu ptasiego, z kłącza perzu, z ziela skrzypu, z korzenia pietruszki, a także z łusek cebuli. Ta kompozycja działa moczopędnie i przeciwzapalnie, dlatego jest powszechnie stosowana w stanach zapalnych dróg moczowych, kamicy dróg moczowych, a także w chorobach nerek. Warto stawiać na wysokiej jakości preparaty z fitolizyną, oferowane przez solidne i znane firmy farmaceutyczne. Popularna jest chociażby fitolizyna Nefrocaps Forte. Często korzystają z niej osoby, borykające się z problemem kamieni nerkowych. Fitolizyna skutecznie bowiem normalizuje równowagę koloidowo-krystaloidową w moczu, dzięki czemu w nerkach nie gromadzą się kamienie i piasek.

Jaki preparat z fitolizyną?

Na rynku znajdziemy duży wybór produktów z fitolizyną. Fitolizyna Nefrocaps Forte to kompozycja aż siedmiu skoncentrowanych oraz standaryzowanych na zawartość flawonoidów ekstraktów ziołowych. Kompleksowo i skutecznie wspiera funkcjonowanie nerek i dróg moczowych. O dobrą kondycję dróg moczowych dba przede wszystkim korzeń lubczyku, liście brzozy, kłącze perzu oraz ziele nawłoci. Z kolei na prawidłowe funkcjonowanie nerek pracują przede wszystkim kłącze perzu, liście brzozy oraz korzeń pietruszki. Wszystkie te składniki są moczopędne, dzięki czemu wspierają wydalanie wody z organizmu i usprawniają pracę nerek. Jednocześnie wspomagają usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, w tym wszelkich toksyn.

W jaki sposób stosować fitolizynę?

Fitolizyna Nefrocaps Forte to suplement diety, który ma wspierać prawidłowe funkcjonowanie nerek i dróg moczowych. Przed użyciem produktu warto przeczytać dołączoną do niego ulotkę. Generalnie jednak zalecane jest spożycie dwóch kapsułek dziennie. Najlepiej przyjmować ten preparat przed posiłkiem, popijając dużą ilością wody. Nie jest przy tym wskazane podawanie fitolizyny dzieciom i młodzieży poniżej 18 roku życia. Każdy jednak, przed zastosowaniem preparatu powinien skonsultować się ze swoim lekarzem, aby uprzednio wykluczyć inne możliwe problemy zdrowotne. Suplement z fitolizyną nie zastąpi też prawidłowej diety oraz zdrowego trybu życia.