Koperty wysyłkowe: charakterystyka i rodzaje

Koperty wysyłkowe

Koperty bardzo często są wykorzystywane do pakowania i wysyłki. Do kopert pakuje się różnego rodzaju dokumenty i drobne przedmioty. Materiał ochroni zawartość przed wzrokiem niepowołanych osób, ubrudzeniem, pognieceniem i wilgocią. Istnieje wiele rodzaj kopert wysyłkowych, które można wykorzystać w sklepach internetowych.

Popularność kopert

Pierwsze koperty pochodzą z Anglii z XIX wieku, a wykorzystywane były do przekazywania poufnych informacji np. w czasach królów. Były pieczętowane woskiem, aby zapobiec rozpowszechnieniu informacji. W Polsce koperty pojawiły się w 1950 roku. Współcześnie obserwujemy wzrost popularności sklepów internetowych. Klienci wybierają zakupy online ze względu na wygodę oraz bardzo konkurencyjne ceny. Klienci zastanawiają się wielokrotnie, w jaki sposób zostanie zabezpieczony wysłany do nas towar. Właściciele sklepów i osoby pakujące świetnie orientują się w metodach pakowania i wybierają za każdym razem najlepsze rozwiązanie. W tym artykule wyjaśnimy kwestie dotyczące pakowania mniejszych i lekkich przedmiotów. Takie towary można wysłać w kopercie, która skutecznie je zabezpieczy.

Rodzaje kopert

Tradycyjne listowne koperty nie są wykorzystywane przez sklepy internetowe. W sklepach korzysta się bowiem z tzw. bezpiecznych kopert. Sprawdzą się w przypadku wysyłki wyrobów jubilerskich, kart pamięci, nasion czy małych kosmetyków. Dostępny jest rozmiar DL, który odpowiada 1/3 wielkości formatu A4. Do większych produktów wykorzystamy C5 (1/2 kartki A4), C4 (wielkość kartki A4) czy E4 o wymiarach 28 cm / 40 cm. Nie tylko format koperty jest istotny podczas zabezpieczania towaru. Koperty wysyłkowe muszą bowiem mieć odpowiedni rodzaj. Sklepy internetowe rezygnują z kopert tradycyjnych lub takich z okienkiem. Okażą się one bowiem całkowicie niepraktyczne. Niektóre przedmioty można wysłać w sztywnych kopertach kurierskich wykonanych z kartonu. Wytrzymały materiał ochroni towar przed pognieceniem i porwaniem.

Koperty wysyłkowe z folią bąbelkową

Pęcherzyki wykorzystywane w folii bąbelkowej zapewnią wysokiej jakości ochronę przedmiotów. Folię bąbelkową tworzą pęcherzyki otoczone plastikiem, a ich zadanie to asekuracja i ochrona delikatnych przedmiotów. Materiał wykorzystuje się do pakowania bardzo delikatnych przedmiotów i może być stosowany jako wypełnienie pustego miejsca w pudełku. Folia bąbelkowa idealnie dopasowuje się do kształtu przedmiotów. Koperty wysyłkowe z folią bąbelkową zapewnią ochronę przed wilgocią, przykrymi zapachami, pleśnią czy ubrudzeniem. Są więc bardziej praktyczne niż zwykłe koperty zawierające w składzie tylko papier. Koperty z folią bąbelkową posiadają warstwę folii od środka. Miękki materiał nie zarysuje powierzchni nawet bardzo delikatnych towarów. Jest więc to świetne uzupełnienie kopert i bardzo często stosowane rozwiązanie. Koperty bąbelkowe są wykorzystywane na poczcie czy przez kurierów.

Koperty wysyłkowe z kartonu

Sklepy wysyłające towary wykorzystują różne rodzaje kopert. Jednym z rodzajów bezpiecznych kopert, które zapobiegają uszkodzeniu towarów są koperty z kartonu. Są one wyjątkowo sztywne i sprawdzą się do wysyłki dokumentów, zdjęć, płyt, kalendarzy, książek czy ulotek. Koperty wysyłkowe z kartonu są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwoli na szerokie zastosowanie tego produktu. Gruby materiał, czyli karton tworzy wiele warstw papieru. Taka ochrona zapewni bezpieczeństwo podczas transportu. Klient otrzyma więc produkt w nienaruszonym stanie, a sprzedawca może nie obawiać się strat.