Kosmetyki na cellulit

cellulit kosmetyki

Cellulit to ogromny problem wielu kobiet. Dolegliwość ta często pojawia się w okresie dojrzewania. W sytuacji gdy nic z tym problemem nie robimy, w późniejszym okresie staje się trudny do zwalczenia. Jest wiele sposobów walki z cellulitem. Do najpopularniejszych metod radzenia sobie z cellulitem należy zaliczyć techniki polegające na wykorzystywaniu kosmetyków. Współczesny rynek oferuje bardzo zróżnicowaną ofertę preparatów antycellulitowych. W związku z tym trudno jest wybrać odpowiednie kosmetyki na cellulit. Celem tego artykułu jest zatem przybliżenie tematu dotyczącego określonych preparatów, a przede wszystkim przedstawienie podstawowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich kosmetyków.

Składniki kosmetyków na cellulit

Należy pamiętać, że podstawą walki z cellulitem jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Preparaty na cellulit stanowią uzupełnienie całej terapii. W sytuacji gdy połączymy kosmetyk na cellulit z aktywnością fizyczną, a także dobrymi nawykami żywieniowymi, to wówczas możemy spodziewać się najlepszych rezultatów.

Skuteczny preparat na cellulit powinien zawierać następujące składniki aktywne: kofeina, L-karnityna, algi morskie, wyciąg z bluszczu pospolitego, ekstrakt z arniki górskiej, ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego, wyciąg z kasztanowca, a także flawonoidy (rutyna, hesperydyna).

  • Kofeina ma działanie wspomagające spalanie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, oczyszcza organizm ludzki z nagromadzonych toksyn, a także zapobiega powstawaniu obrzęków.
  • Skuteczne preparaty na cellulit zawierające L-Karnitynę ułatwiają proces spalania tkanki tłuszczowej, a także powodują pobudzenie syntezy kolagenu, co daje efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry.
  • Algi morskie dostarczają mnóstwo bardzo cennych składników, które przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej, poprawy krążenia limfatycznego, a co więcej do oczyszczenia skóry z nagromadzonych toksyn. Zawartość alg morskich powoduje, że kosmetyk na cellulit przywraca skórze jędrność oraz elastyczność.
  • Wyciąg z bluszczu pospolitego jest niezbędnym składnikiem kosmetyków antycellulitowych, gdyż poprawia on krążenie, a także wpływa na zmniejszenie przepuszczalności naczyń, pobudzanie przemiany materii oraz wykazuje działanie przeciwobrzękowe. Ponadto neutralizuje działanie wolnych rodników, na skórę działa ujędrniająco i wygładzająco.
  • Ekstrakt z arniki górskiej przyczynia się do eliminacji wody zalegającej w przestrzeniach międzykomórkowych. Ponadto stymuluje ukrwienie naczyń obwodowych oraz odpływ limfy.
  • Zawartość w kosmetyku ekstraktu z liści miłorzębu japońskiego powoduje uszczelnienie naczyń krwionośnych , ułatwia spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ujędrnia a ponadto uelastycznia skórę.
  • Skuteczne preparaty na cellulit w swojej zawartości wykazują także występowanie wyciągu z kasztanowca, który działa przeciwzapalnie, usuwa obrzęki, powoduje usprawnienie przepływu krwi, a przede wszystkim poprawia szczelność naczyń krwionośnych.
  • Flawonoidy (rutyna i hesperydyna) to związki aktywne, które przyczyniają się do uelastyczniania ścian naczyń włosowatych oraz zmniejszenia ich kruchości i przepuszczalności.

Jaki krem na cellulit wybrać?

krem na cellulit

Najlepsze w walce z cellulitem są naturalne kremy aktywne. Jako przykład takiego preparatu wymienić można serum Vialise. Jest to preparat który zawiera tylko naturalne składniki. W jego składzie znajdują się takie surowce kosmetyczne jak ekstrakt z bluszczu pospolitego, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z alg, kofeina, rutyna, a ponadto kwas askorbinowy. W związku z tym środek ten zawiera wszystkie te elementy, które decydują o skuteczności kosmetyku na cellulit.

Kremy na cellulit powinny być stosowane regularnie. Kosmetyki antycellulitowe aplikowane są na skórę łącznie z przeprowadzeniem masażu. Spowoduje to, że składniki aktywne zawarte w preparacie antycellulitowym zostaną lepiej wchłonięte. Masaż spowoduje również pobudzenie krążenia, na czym bardzo nam zależy. Dobre rezultaty otrzymamy, gdy kosmetyk będzie aplikowany na skórę przynajmniej dwa razy dziennie. Pierwsze efekty dobrze przeprowadzonej terapii mogą pojawić się już po 30 dniach. Ważne jest jednak to, żeby w tym procederze zachować systematyczność. Dla wzmocnienia efektu wynikającego z stosowania kosmetyków przyjmować można także doustny preparat na cellulit. Jednakże w tym przypadku należy również pamiętać, że środek ten powinien zawierać tylko i wyłącznie naturalne składniki aktywne.

Podsumowanie

Kosmetyki na cellulit to bardzo dobre rozwiązanie w walce z omawianym problemem, jednakże podkreślić należy fakt, że spodziewane efekty osiągnąć możemy tylko w sytuacji wyboru odpowiednich preparatów, prawidłowego sposobu aplikowania kosmetyków, a także uzupełnienia terapii w zdrowe nawyki, takie jak dieta i aktywność fizyczna.