Laptop do gier – jaki wybrać?

gry

Wybór najlepszego laptopa do gier nie należy do łatwych, a na rynku co kilka chwil pojawiają się coraz nowsze modele, dopasowane do szczególnych potrzeb graczy. Wśród wielu propozycji pojawiają się laptopy o zróżnicowanych parametrach, począwszy od pojemności dysku czy karty graficznej, poprzez różne klasy procesorów po kwestie wizualne, czyli design sprzętu.

Im bardziej zagłębimy się w nasze potrzeby, tym większe prawdopodobieństwo, że wybrany model będzie nam służył optymalnie. Zanim jednak skierujemy się do sklepu, przyjrzyjmy się, jaki laptop do gier jest obecnie najczęściej wybierany wśród amatorów i zawodowych graczy.

Parametry mają znaczenie!

Dobry laptop do gier to taki, który umożliwi płynną grę, a także pozwoli cieszyć się samą grą, jej warstwą wizualną i dźwiękową. Niezbędny jest tu szybki, dynamiczny procesor, czyli posiadający minimum cztery rdzenie. Wśród laptopów gamingowych popularnością cieszą się modele Intel Core i5 oraz i7, ósmej i dziewiątej generacji. Ważnym parametrem jest też pamięć RAM – ta nie powinna być mniejsza niż 8 GB, co pozwoli na płynną, niezakłóconą niczym grę.

Innym niezwykle istotnym elementem, który decyduje o atrakcyjności modeli gamingowych jest specyfikacja karty graficznej. Każdy wytrawny gracz wie, że jest to podstawowy warunek wydajności urządzenia. Do najczęściej wybieranych należą karty Nvidia – w wersji podstawowej Nvidia Geforce MX150, a dla wymagających polecane są modele Geforce GTX i RTX.

Jaki wybrać dysk do laptopa gamingowego?

Wśród dysków najczęściej wybieranych do laptopów gamingowych występują warianty SSD i HDD. Różnią się one nie tylko ceną – SSD jest droższy, jednak umożliwia płynną, niezakłóconą pracę urządzenia, dlatego też bywa stosowany wspólnie z dyskiem HDD, służącym głównie do gromadzenia plików własnych.

Pamiętajmy, że wybór laptopa do gier powinien wynikać z naszych potrzeb i rodzaju gier, jakie preferujemy. Jeśli zależy nam na efektach 3D, wizualnych i dźwiękowych, a zarazem na płynnej grze, postawmy na droższe, kompleksowo wyposażone modele, które sprawią, że gra będzie prawdziwą przyjemnością.