Polecane marki pralek – ranking TOP 3

polecane marki pralek ranking top 3

Czy pamiętasz jeszcze jak to było, kiedy pralka automatyczna nie była podstawowym wyposażeniem każdego domu? Trzeba przyznać, że pralka to obecnie jedno z urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Jej zakup jest tak oczywisty, że nawet się nad nim nie zastanawiamy. A czasem powinniśmy: oto polecane marki pralek.

  1. Co powinna posiadać dobra pralka?
  2. Polecane marki pralek – ranking top 3

Pralka to inwestycja na lata, dlatego warto dobrze przemyśleć ten zakup. Właściwa pralka powinna maksymalnie ułatwiać naszą codzienność, niestety, czasem zdarza się inaczej. Pralka przywieziona do domu zaraz zaczyna się psuć, jest nieprzyjazna w obsłudze lub bardzo głośno pracuje. Można tego uniknąć.

1. Co powinna posiadać dobra pralka?

Ilość modeli na rynku może przerażać. Dobrze jest mieć wybór, ale czasem prościej byłoby, żeby ograniczał się do kilku modeli. Bo skąd wiedzieć, którą pralkę wybrać, jeśli sklepy stacjonarne i strony internetowe prześcigają się z ofertami?

Dobra pralka to po prostu taka, która uprości życie, przy okazji oszczędzając czas i pieniądze. Po czym ją rozpoznać? Cena jest jednym z podstawowych kryteriów. Tańsze pralki mają często mniejszą pojemność bębna. Mniejsza cena często jest także równoznaczna z generowaniem większej ilości hałasu. Oczywiście, tańsza cena oznacza również mniej funkcji, choć akurat w tym przypadku nic nie jest przesądzone – nie każdy potrzebuje wielu nowoczesnych funkcji. Niektórym wystarczą jedynie podstawy. Sprawy się komplikują np. wtedy, kiedy w rodzinie są małe dzieci, a wtedy oczywiście pralka musi działać bardzo często i posiadać wiele dodatkowych funkcji. Podobnie to wygląda kiedy w domu są zwierzątka, tj. koty lub psy, które gubią sierść i zostawiają ją również na ubraniach domowników lub elementach wystroju wnętrza.

2. Polecane marki pralek – ranking top 3

Oto pralki, których cena jest adekwatna do jakości i które zdobywają wysokie miejsce w aktualnych rankingach (kolejność przypadkowa):

  1. Pralki Bosch: jeśli potrzebujesz solidnej pralki, która wiele wytrzyma, będzie służyła przez wiele lat i nie będzie zawodzić w trudnych sytuacjach, wybierz pralkę Boscha. To pralki niemieckiego producenta, składane w Polsce, co w dzisiejszych czasach stanowi dużą wartość. Pralki wyróżniają się niskim poziomem hałasu, prostatą usługi i użytecznymi parametrami.
  2. Pralki Samsung: jeśli potrzebujesz pralki, która nie będzie pobierała za dużo wody, która będzie posiadać ciekawe programy oraz dużą pojemność, wybierz pralkę Samsunga. Pralki mają również inną, ważną zaletę, która spodoba się tym, którzy przywiązują dużą wagę do wyglądu wnętrza. Pralki Samsunga charakteryzują się pięknym, starannie przemyślanym i nowoczesnym designem, który potrafi robić wrażenie i na pewno będzie się efektownie prezentował w każdej łazience.
  3. Pralki Amica: jeśli szukasz pralki, która będzie miała bardzo przystępną cenę, ale wcale nie gorszą jakość, wybierz pralkę Amica. Regularnie pojawiają się w rankingach najlepszych pralek, jednak ich największym atutem zawsze jest stosunkowo niska cena, która nie wyklucza jakości. Duża ładowność, funkcje nie gorsze niż u droższych urządzeń, bęben pralki zazwyczaj jest specjalnie perforowany, co zapewnia większą dbałość o tkaniny.

Kto pomieszkał przez jakiś czas w USA lub nawet w UK, ten docenia, jaką wygodą są pralki automatyczne, znajdujące się po prostu w łazience. Jednak pralka potrafi być źródłem problemów – zalewać mieszkanie, podtapiać sąsiadów, niszczyć ubrania. Na szczęście można ich uniknąć.