Łazienka dla dużej rodziny – jak ją urządzić?

idealna łazienka dla rodziny

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jej urządzenie stanowi wyzwanie, szczególnie, kiedy będzie z niej korzystać dużo osób. Niezależnie od jej metrażu ważne jest, aby zadbać o najmniejszy szczegół, jeśli chcemy, aby nasz salon kąpielowy był funkcjonalny.

Aranżacja łazienki – wanna czy prysznic

Aranżacja łazienki może wydawać się o wiele łatwiejsza od urządzenia kuchni czy sypialni. Nic bardziej mylnego. Kiedy dochodzi bowiem do momentu, kiedy musimy stanąć przed wieloma wyborami dotyczącymi jej funkcjonalności, często dochodzimy do wniosku, że mamy nie lada wyzwanie.

Odwiecznym problemem dla wielu jest zadecydowanie to, czy kąpiel będziemy brać pod prysznicem czy w wannie. A może i w jednym i drugim? W przypadku dużej rodziny czasem ciężko będzie pójść na kompromis. Dzieci kochają kąpiele w wannie, zaś dorośli często stawiają na szybkie rozwiązania, którym sprzyja montaż prysznica. Rozwiązanie to jest również korzystne z racji mniejszego zużycia wody.

O ile metraż łazienki na to pozwala, można wziąć pod uwagę inwestycję zarówno w wannę, jak i w prysznic. W przypadku mniejszych pomieszczeń warto zastosować zasadę 2 w 1. Jedną z opcji będzie instalacja wanny z zasłoną prysznicową, a także uchwytu na prysznic na ścianie. Inną będzie zakup głębokiego brodzika, który mniejsze dzieci mogą wykorzystać na kąpiel.

Urządzamy łazienkę dla dużej rodziny – umywalka i akcesoria

Jest poranek. Rodzice śpieszą się do pracy, dzieci czym prędzej chcą przyszykować się do szkoły. Panuje rozgardiasz. Każdy jak najszybciej chce skorzystać z łazienki. Tu z pomocą przychodzi montaż dwóch umywalek. Bardzo ważną kwestią jest również inwestycja w odpowiednią armaturę łazienkową oraz akcesoria łazienkowe. Istotne jest to, aby zapewniały zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo użytkowania, zwłaszcza, w przypadku małych dzieci.

Kolejna kwestia, to rozplanowanie przestrzeni i rzeczy. Postarajmy się o to, aby wszystkie niezbędne akcesoria łazienkowe były na wyciągnięcie ręki. Dobrym pomysłem będzie ustawienie na górnej półce kosmetyków dla dorosłych, a niżej dla dzieci. Obok lustra można pomyśleć o powieszeniu suszarki do włosów, lokówki czy golarki, jednak poza zasięgiem dzieci.

Szukasz ciekawych rozwiązań do łazienki? Odwiedź: https://www.jaquar.pl/produkty/

Aranżacja łazienki dla rodziny, a design

W przypadku wyboru kolorów powinniśmy pójść na kompromis i postawić na neutralne barwy. Ważne jest to, aby każdy domownik mógł poczuć się w salonie kąpielowym komfortowo i wygodnie. Możemy wprowadzić do niej odrobinę nonszalancji w przypadku dodatków, jednak najbezpieczniej będzie zachować po prostu na beże, biele czy odcienie szarości.