Łóżko rehabilitacyjne, czym powinno się charakteryzować?

Łóżko rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne są powszechnie stosowane w przypadku leczenia osób przewlekle chorych, jak również tych, które uległy kontuzjom bądź poważniejszym wypadkom. Ich zakup jest dość sporym wydatkiem, ale niestety niekiedy koniecznym. Inną opcją jest wypożyczenie.

Na początku warto zwrócić uwagę na to, że wybór łóżka rehabilitacyjnego nie powinien być dokonywany bez namysłu (choć wiadomo, że sprzęt jest czasem potrzebny praktycznie z dnia na dzień). Łóżko rehabilitacyjne nie jest sprzętem tanim, dlatego przed zakupem warto poświęcić trochę czasu i zapoznać się z tym, co oferują poszczególne sklepy internetowe bądź sklepy medyczne warszawa.

Innym aspektem jest to, że prawidłowo dobrane łóżko rehabilitacyjne znacząco wpłynie na komfort użytkowania zarówno przez osobę potrzebującą, jak również opiekuna. Osoba rehabilitowana bądź chora będzie na pewno miała zapewnione większe bezpieczeństwo.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów w sklepie medycznym?

Dopasowanie łózka do wzrostu i wagi osoby chorej

Na rynku z powodzeniem funkcjonuje wiele firm, które oferują łóżka rehabilitacyjne. Oferta jest na tyle różnorodna, że niedoświadczonym osobom może przysporzyć łopotów. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że łóżko musi być dopasowane do wagi oraz wzrostu osoby chorej. To zagwarantuje komfort leżenia oraz leczenia.

Zobacz także: https://megaportal.pl/jak-nie-przeplacac-za-sprzet-rehabilitacyjny-i-medyczny/

Rodzaj choroby bądź kontuzji

Pod uwagę podczas zakupu łóżka należy brać rodzaj urazu bądź choroby, na którą cierpi pacjent. Mniejsze i lżejsze łózko będzie potrzebne dla osoby, która spędzi w nim kilka dni, a zupełnie inne – większe, szersze, bardziej regulowane, wyposażone w materac przeciwodleżynowy dla osoby, która jest stale leżąca, po operacji lub w inny sposób długotrwale unieruchomiona.

Stabilność i jakość wykonania

Ogólnie łóżko powinno być stabilne i uniemożliwić wypadnięcie pacjenta. Konstrukcja łóżka musi zapewniać maksymalną ochronę – również dla opiekuna. Powłoka nie powinna być malowania środkami, które są niebezpieczne dla człowieka, nie powinno być również żadnych ostrych kantów. Ogromne znaczenie ma możliwość sprawnej regulacji.

Regulacja, praca opiekuna, materac

Automatyczna regulacja łóżka sprawi, że znacząco pomożemy sprawnie zmieniać pozycję nachylenia. Lekkie regulowanie pozycji leżącego jest także wygodne i bezpieczne dla opiekuna, gdyż nie naraża go na przeciążenie pleców i urazy kręgosłupa. W przypadku osób, które w łóżku leżą długi czas koniecznie trzeba mieć na wyposażeniu materac przeciwodleżynowy.