Montaż turbosprężarki – o czym należy pamiętać?

montaz turbosprezarki o czym nalezy pamietac

Montaż turbin to trudne zadanie, które wymaga doświadczonych i wykwalifikowanych rąk mechanika. Zazwyczaj serwisy oferujące sprzedaż turbin po regeneracji trudnią się także ich montażem. O czym należy pamiętać przy montażu turbosprężarki?

Jak wygląda montaż turbin?

Montaż turbosprężarek powinien zostać rozpoczęty od sprawdzenia drożności układu smarowania olejem. Czyszczenie turbosprężarek przed samym włożeniem pod maskę samochodu również powinno mieć miejsce. Sprawdzanie drożności powinno objąć także przewody, odprowadzające i dostarczające olej.

Specjaliści wskazują, że takie przewody powinny być proste, a nie poskręcane. Ważne, aby w trakcie montażu mechanicy używali wyłącznie nowych uszczelek. Następnie należy wymienić olej i filtry. W tym miejscu trzeba pamiętać, że zarówno filtr, jak i olej powinien być od producenta. Mechanik następnie musi sprawdzić stan osadzenia turbosprężarki i mocujących śrub, znajdujących się w kolektorze wydechowym.

Następnie należy włożyć turbosprężarkę do kolektora wydechowego. Po włożeniu turbosprężarka powinna zostać położona równo. Po tej czynności turbosprężarki samochodowe są dokręcane do kolektora wydechowego przy zachowaniu pionowego ułożenia osi. Na takim etapie prac, mechanik wykonujący montaż turbosprężarek w Oleśnicy sprawdza wirnik turbiny czy nie ociera o obudowę kolektora.

Turbosprężarka następnie zostaje napełniana olejem przy równoczesnym obracaniu wirnika, aby olej został równo rozprowadzony. Na koniec prac montażowych należy doprowadzić przewody olejowe i uruchomić silnik, aby pracował przez 10 minut.

Ile kosztuje montaż turbin?

Wskazany w tekście schemat montażu jest oczywiście skrócony. Każdy montaż turbin wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia. Jeśli poprosimy o taką usługę przez profesjonalny serwis turbosprężarek w Oleśnicy, zapłacimy kwotę, która jest uzależniona od danej technologii

Jak widać, jednak montaż wymaga dużej wiedzy. Dlatego najlepiej takie prace zostawić profesjonalistom, aby mieć pewność, że praca i efektywność silnika będą jak najlepsze.