Na czym polega trening motywacyjny i czy warto z niego korzystać?

trener motywacyjny
Na czym polega trening motywacyjny i czy warto z niego korzystać?

Trener motywacyjny to jeden ze znaków naszych czasów, a przy tym bardzo dobrze płatny zawód. Popularni coachowie pomagają pokierować karierą wielu osób, wspierają gwiazdy w ich rozwoju osobistym, prowadzą szkolenia i organizują indywidualne sesje. Na czym polega taki trening motywacyjny?

Trener motywacyjny – komu jest potrzebny?

Motywacja rozpoczyna każde działanie, dlatego jest potrzebna każdemu człowiekowi i to na co dzień. Czy to oznacza, że trener motywacyjny powinien być nieodłącznym towarzyszem każdego z nas? Nie koniecznie. Większość ludzi ma jednak problem z prokrastynacją, nie wie, jak pokierować swoją karierą i nie dba o rozwój osobisty. Właśnie takim osobom potrzebny jest trener motywacyjny, który pomoże znaleźć odpowiedzi na kilka podstawowych pytań, jak: kim jestem? czego chcę? jaka jest moja misja? co chcę osiągnąć w życiu? Od tego często rozpoczyna się pierwsza sesja z coachem. Choć wydaje się to tak proste, mało kto jest w stanie samodzielnie skonfrontować się z tymi wątpliwościami.

Trener motywacyjny — na czym polega jego praca?

Trener motywacyjny pomaga swoim klientom dobrze poznać samych siebie, znaleźć źródło braku motywacji, a także wyznaczyć odpowiednie cele i nauczyć się kontrolowania stopnia ich realizacji. Wbrew pozorom trudno jest to zrobić samodzielnie, a pomoc osoby, która nie tylko odznacza się dużą wiedzą i doświadczeniem, ale również niewyczerpywalnymi pokładami motywacji — może się okazać nieoceniona. Coach pomaga w znalezieniu odpowiedniej ścieżki kariery, założeniu i prowadzeniu własnej firmy, zdobywaniu pozycji na rynku, ale przyda się również osobom, którym brak pewności siebie, które nie wiedzą, jak pokierować swoją edukację i znaleźć wymarzoną pracę.

Treningi motywacyjne mogą się odbywać podczas indywidualnych sesji „one on one”, a także w ramach zajęć grupowych czy szkoleń.