Organizacja 30. urodzin – o czym pamiętać?

0
Organizacja urodzin

W przypadku szczególnych wydarzeń, takich jak urodziny, warto zadbać o odpowiednią oprawę. Zazwyczaj najwięcej uwagi poświęcamy zaplanowaniu menu lub ewentualnie dodatkowych atrakcji i gier. Oryginalne zaproszenia na 30 urodziny to obowiązkowy element tego wyjątkowego dnia i warto przeznaczyć im także trochę czasu. Ręcznie wypisana kartka będzie dla gości miłym gestem, o którym będą długo pamiętać. Warto zwrócić uwagę na motyw kolorystyczny, który będzie dostosowany do wystroju wnętrza, gdzie będzie odbywać się przyjęcie. Podpowiadamy, o czym jeszcze pamiętać, organizując 30. urodziny.

Oryginalne zaproszenia na urodziny

Zaproszenie na 30 urodziny to skrótowa informacja, która odpowie na wszystkie możliwe pytania gości. Oprócz samej treści to także miły dodatek i pewnego rodzaju pamiątka. Wysyłaną kartkę warto dostosować do stylu przyjęcia. Jeżeli jubilat lub jubilatka preferują elegancką kolację, odpowiednie będą do tego minimalistyczne zaproszenia z ewentualnymi delikatnymi wzorami. Z drugiej strony, jeżeli jednak przyjęcie będzie urządzone w stylu retro można zastanowić się nad kolorowymi zaproszeniami, które podkreślą jeszcze bardziej charakter danej okazji. Oczywiście wszystko należy dostosować do własnych preferencji i gustu. Oprócz konkretnej daty wydarzenia oraz określenia lokalizacji można dodać też inne użyteczne informacje na temat stroju czy planu całej imprezy. To pozwoli gościom lepiej wszystko zaplanować. Warto pamiętać, żeby nie odkładać wysyłania zaproszenia na 30 urodziny na ostatnią chwilę. Najlepiej, żeby dotarło ono do gości około dwóch tygodni przed planowanym przyjęciem. To czas, który umożliwi wszystkim zaplanowanie swojego kalendarza tak, żeby żadne inne wydarzenia nie kolidowały z urodzinami.

Organizacja urodzin – co jeszcze zrobić?

Część osób rezygnuje obecnie z wysyłania zaproszeń w formie papierowej i preferują szybsze wysłanie zapytania przez media społecznościowe. Jednak szczególnie tradycyjnie wysyłane pocztą zaproszenie na 30 urodziny pokazują, jak bardzo zależy nam na czyjejś obecności. Przez to, że ich wysłanie wymaga odręcznego podpisania, stają się bardziej osobiste i wyjątkowe. To szczególnie dobry pomysł, jeżeli planujemy spotkanie w większym gronie rodziny oraz przyjaciół i zależy nam na obecności wszystkich gości. Oprócz nadania zaproszenia na 30 urodziny należy pamiętać oczywiście o szeregu innych rzeczy. Warto wcześniej zaplanować menu. Ze względu na to, że goście mogą być na specjalnych dietach zawsze lepiej przygotować różnorodne przekąski (z mięsem oraz wegańskie, niezawierające glutenu ani laktozy, słodkie i wytrawne). Następnie można powiesić balony i inne dekoracje, które pomogą stworzyć niepowtarzalną atmosferę w takim szczególnym dniu.