Plastry przeciwbólowe – jak wybrać najlepsze?

pexels karolina grabowska 4506109

Myśląc o uśmierzeniu bólu bardzo często jako pierwsze do głowy przychodzą nam tabletki przeciwbólowe, ewentualnie różnego rodzaju żele i maści. Mniej powszechnym rozwiązaniem są plastry przeciwbólowe, jednak stanowią one ciekawą alternatywę dla tradycyjnych metod. Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Zalety korzystania z plastrów przeciwbólowych

Rozwiązanie, jakim są plastry przeciwbólowe to świetny zamiennik dla tradycyjnych metod, które są nam znane od lat. Ogromną zaletą jest to, że nie przeciążają układu pokarmowego, co jest dość częstym zjawiskiem podczas regularnego brania tabletek.

Takie rozwiązanie jest świetnym pomysłem, gdy chcemy uśmierzyć miejscowy ból, nie ingerując tym samym w pracę innych narządów. Dzięki plastrom całkowicie zmniejszamy ryzyko powstania objawów niepożądanych. Stała aplikacja pozwala na zachowanie takiego samego stężenia substancji przeciwbólowej cały czas, dzięki czemu czujemy ukojenie, a ból nie przeszkadza nam w normalnym funkcjonowaniu.

Jak wybrać najlepsze plastry przeciwbólowe?

Na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, że wyróżniamy kilka rodzajów plastrów, z których możemy korzystać podczas różnych dolegliwości. Jednym z typów są plastry rozgrzewające, które stanowią idealne rozwiązanie w przypadku bólów lędźwiowych. Ból pleców bardzo często powoduje dyskomfort i przeszkadza nam w normalnym, codziennym funkcjonowaniu. Warto w tej sytuacji skorzystać z pomocy plastrów, które pomogą zniwelować ból oraz rozdrażnienie. Plastry opatrunkowe idealnie sprawdzą się w przypadku bólu kostno- stawowego.

Tej metody leczenia możemy użyć również w momencie, gdy chcemy pozbyć się stanu zapalnego. W tym przypadku, plastry sprawdza się idealnie na bóle pleców, krzyża, a także szyi i ramion.

Kiedy jeszcze możemy skorzystać z plastrów przeciwbólowych?

Alternatywa dla tabletek w postaci plastrów przeciwbólowych idealnie sprawdzi się w przypadku nerwobóli oraz sztywności karku. Jest to również świetne rozwiązanie w przypadku bóli reumatycznych.