Hamak z technorattanu – 3 powody, dla których warto mieć go w ogrodzie

ogrod

Hamak z technorattanu to bardzo popularny mebel, który coraz częściej gości w przydomowych ogrodach. Pozwala na relaks i odpoczynek po ciężkim dniu. Zajmuje niewiele miejsca, jest bardzo wygodny i swoją estetyką stanowi świetne uzupełnienie pozostałych mebli ogrodowych. Z jakich trzech powodów warto go mieć? Podpowiadamy.

1. Hamak technorattan pozwala na wygodny relaks

Hamak technorattan pozwala na niezakłócony i spokojny relaks w kontakcie z naturą. Jeśli zdecydujemy się na nieco większy model to można z niego korzystać zarówno w trybie leżenia, jak i siedzenia. W porównaniu do innych mebli ogrodowych zajmuje bardzo mało miejsca i można go umieścić praktycznie wszędzie.

2. Hamak technorattan jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne

Nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu cechują się niezwykłą odpornością na warunki atmosferyczne. Oznacza to, że jeśli raz umieścimy hamak w określonym miejscu to nie musimy przechowywać go zimą w pomieszczeniach domowych. Nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Dzięki temu, że jest wykonany z technorattanu, czyli syntetycznego materiału, jest niezwykle odporny na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne.

Warto także zauważyć, że taki hamak nie wymaga specjalnych środków pielęgnacyjnych. Wszelkie zabrudzenia, kurz i inne osady wystarczy przetrzeć szmatką z dodatkiem ciepłej wody, aby skutecznie usunąć je ze struktury mebla. Promieniowanie UV pochodzące ze słońca nie powoduje odbarwień, więc hamak zachowuje swoją naturalną barwę przez cały okres jego użytkowania.

3. Hamak technorattan cechuje się wyjątkową funkcjonalnością

Hamak wykonany z technorattanu to mebel bardzo solidny i wytrzymały, ale także niezwykle stylowy i świetnie wkomponowuje się w pozostałe wyposażenie w ogrodzie. Niezwykłą cechą tego materiału jest jego lekkość. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić hamak w dogodnym miejscu i w razie potrzeby zmienić jego położenie. Materiał z którego jest on wykonany nie ulega korozji i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.