Powody dla których związek się rozpada

problemy

Związki w dzisiejszych czasach rozpadają się na prawo i lewo. ,,Kiedyś to było” – powie starsze pokolenie, ,,my mieliśmy stabilniejsze związki” – chociaż według nas raczej to był strach przed represjami społecznymi – niż raczej dobry związek. A dlaczego związki się rozpadają?

Pogoń za karierą

To jeden z powodów dla których aż tyle związków się rozpada. Partnerzy rzadko kiedy są w stanie zbalansować swoje życie na tyle, żeby zrównoważyć jednocześnie swoje życie miłosne oraz karierę. A wiadomo co się dzieje, jeśli ktoś w związku zacznie się czuć zaniedbywany – pokusa pojawia się sama.

Zdrada – spowodowana brakiem zaufania do partnerów?

Niektóre kobiety uważają przytulenie za zdradę, jeszcze inne oglądanie filmów porno, a jeszcze inne nie uważają nawet sex za zdradę (to ostatnie to oczywiście ironia). Ze strony mężczyzn jest to nieco inaczej, wystarczy że kobieta pocałuje innego mężczyznę w usta – a już wiadomo że mamy po związku. Motywy zdrady mogą być różne – niedopasowanie ,,łóżkowe” partnerów, brak kontaktu ze sobą, czy też nie uważanie swojego partnera za atrakcyjnego. Zdrada jest bardzo bolesnym zakończeniem związku, ale czasami może też służyć jako narzędzie do wydostania się z toksycznej relacji (warto było).

Rutyna

To akurat bardzo niebezpieczna sprawa dla związku. Jeśli jesteśmy w związku przez dłuższy czas (kilka lat) to wkradając się do naszego życia – rutyna sprawia że przestajemy cieszyć się swoim partnerem, a nasze uczucie do niego – po prostu wygasa. Nie jesteśmy w stanie też dłużej ,,znosić” wad naszego partnera (i nie chrzańcie mi tutaj, że wasz partner/ka jest idealny/a – tacy ludzie nie istnieją).

Wygasłe uczucie

Niekiedy uczucie partnerów do siebie – kiedy nie jest przez nich obu pielęgnowane – po prostu wygasa – i bardzo często jest bardzo trudno je ponownie ,,zapalić”. W takich wypadkach ciężko jest o czymkolwiek myśleć – dlatego też rozstanie jest najlepszym pomysłem (z racji tego że zazwyczaj dzieje się to w związkach, które mają ,,staż” powyżej 10lat).