Projekty domów drewnianych – czy stawiają przed inwestorem znaczące ograniczenia?

0
projekty domow

Na temat projektów domów drewnianych krąży sporo mitów, jednak mimo wszystko z jakiegoś powodu moda na nie nigdy tak naprawdę się nie skończyła. Drewniane konstrukcje wciąż widujemy na przedmieściach, a nawet w miastach i nie są to wcale stare budowle nadgryzione zębem czasu. To bardzo często nowoczesne nieruchomości, które jako główne tworzywo wykorzystują jeden z najstarszych materiałów w historii budownictwa oraz nowoczesne metody projektowania i tworzenia konstrukcji architektonicznych.

Jeżeli więc podobają ci się przytulne, niezwykle klimatyczne oraz stylowe domy z drewna i poważnie rozważasz inwestycję w tego typu budynek mieszkalny na swoje potrzeby, sprawdź co może stać ci na przeszkodzie. Być może uda się rozwiać Twoje obawy lub przybliżyć niektóre problematyczne kwestie.

Projekty domów drewnianych – szybkość kosztem trwałości?

Niewątpliwą zaletą, jaką posiadają projekty domów drewnianych, jest szybkość ich realizacji. Jeśli uda ci się zatrudnić sprawnie działającą ekipę budowlaną, swoim pięknym drewnianym domem będziesz mógł cieszyć się już nawet po 3 miesiącach. Niestety wiele osób martwi się, że taka konstrukcja nie przetrwa zbyt długo, z uwagi na specyfikę wykorzystanego w produkcji materiału. W tym względzie kluczem jest jednak dopilnowanie jakości drewna, z którego dom ma powstać. Odpowiednia obróbka, suszenie, szlifowanie oraz impregnowanie, powinny sprawić, że drewno będzie bardziej trwałe i mniej podatne na szkodliwe działanie wilgoci. Zdecydowanie warto poświęcić tej kwestii nieco więcej uwagi, aby potem przez długie lata cieszyć się solidną budowlą.

Projekty domów drewnianych – tylko jako domki sezonowe?

Panuje przekonanie, że drewniane domy są przeznaczone przede wszystkim do użytkowania jako domki letniskowe, w których raczej przebywa się w celach rekreacyjnych, kiedy chcemy odpocząć poza miastem w sezonie letnim. To prawda, że projekty domów drewnianych często powstają z myślą o sezonowym wypoczynku i jako takie sprawdzają się doskonale. Drewniany dom w otoczeniu przyrody, który charakteryzuje się specyficznym i relaksującym klimatem jest marzeniem wielu miłośników spędzania czasu na łonie natury. Jednak powstaje również całkiem sporo projektów całorocznych domów drewnianych, w których można zamieszkiwać niezależnie od sezonu. Ze względu na to, że drewniane ściany nie są zbyt grube, lokatorzy mogą cieszyć się większą powierzchnią do zagospodarowania. Taki dom może śmiało być dużo bardziej przyjazną i kameralną alternatywą dla mieszkania w bloku, w którym rodzina może cieszyć się bliskością oraz prywatnością. Tego typu budowle zawierają w sobie wszystko czego potrzeba, aby w komfortowych warunkach mieszkać, bez względu na porę roku. Kuchnia z aneksem, łazienka, sypialnia i salon – to wszystko pozostaje do dyspozycji domowników. Zobacz, jak wyglądają przykładowe realizacje takich funkcjonalnych budynków mieszkalnych https://pracownia-projekty.dom.pl/domy_drewniane.html.

Projekty domów drewnianych – drewno w całym domu?

Drewno jest niezwykle efektownym i szlachetnym tworzywem, które można wykorzystywać w budownictwie oraz wielu stylizacjach wnętrzarskich. Pięknie wyglądają drewniane okna, drzwi i podłogi, więc jeśli zależy ci na tym, aby stworzyć spójną aranżację wnętrza, możesz brać pod uwagę wprowadzenie drewnianych elementów wyposażenia. Nie jest to jednak wymagane, gdyż ten surowiec możesz spokojnie łączyć z innymi materiałami i tworzyć dowolne kombinacje. Jeśli zależy ci na tym, by dom miał drewniany szkielet lecz niekoniecznie wyglądał jak klasyczna drewniana budowla, możesz zdecydować się na ciekawszą formę wykończenia.