Seks podczas miesiączki?

seks podczas miesiaczki

Mimo XXI wieku, seks podczas „tych dni” nadal budzi wiele kontrowersji. Dla jednych to całkiem normalna sprawa, dla innych jest to obrzydzające i nie do pomyślenia. Mało kto wie, że seks podczas okresu sprawia, że kobieta doznaje naprawdę nieziemskich doznań a sam orgazm jest wręcz wybuchowy – to wszystko przez większe ukrwienie miejsc intymnych.

Fakty i mity o seksie podczas „tych dni”

Fakt – seks podczas okresu skraca czas jego trwania. Uprawianie seksu podczas miesiączki sprawia, że nabłonek macicy złuszcza się dużo szybciej, oczywiście wtedy kiedy seks będzie pełen orgazmów – to sprawi, że faktycznie czas trwania okresu może się skrócić. Warto tutaj też wspomnieć, że orgazmy działają podczas okresu jak tabletki przeciwbólowe – likwidują bowiem bóle miesiączkowe. Nie, to nie czary… Podczas orgazmu uwalniane są prostaglandyny i endorfiny i to właśnie one mogą łagodzić bóle podczas okresu.

Fakt – Seks podczas okresu naraża nas na infekcje intymne. To samo dotyczy chorób wenerycznych. Szyjka macicy podczas miesiączki jest bardziej otwarta, by umożliwić krążenie krwi, to zaś stwarza spore ryzyko złapania przeróżnych infekcji. Kiedy więc masz ochotę na seks podczas okresu zadbaj o to, by użyć prezerwatywy i zadbaj o higienę intymnym – na wyższym niż “normalnie” poziomie.

Mit – krew miesiączkowa może być szkodliwa dla penisa. A to niby dlaczego!? Takie przekonanie pozostało jeszcze w niektórych od średniowiecza… a konkretnie – od tamtejszych zabobonów… Ludzie bowiem wierzyli, że kobieta podczas okresu jest “nieczysta” – wręcz zła. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdą! Uwierzcie – kochając się z kobietą kiedy ta ma okres nie musicie się martwić, że coś się stanie z waszym penisem…

Mit – jeśli nie chcesz zajść w ciążę to również i podczas okresu musisz się zabezpieczać. To nie do wiary, że w dzisiejszych czasach kobiety jeszcze wierzą w to, że podczas okresu nie można zajść w ciążę… – można. Dlaczego? Bo plemniki w organizmie kobiety mogą przeżyć nawet tydzień! – a tyle nie trwa miesiączka, prawda? Owszem, płodność jest podczas okresu mniejsza, ale nie zanika całkowicie!