W 2017 roku zarejestrowano ponad 486 tys. nowych samochodów osobowych i prawie 870 tys. aut używanych. Pomimo wciąż większego zainteresowania rynkiem wtórnym, znacznie trudniej niż kilka lat temu jest sprzedać kilkuletni pojazd. Porównując statystyki z roku 2017 i 2016, dostrzegamy, że rok temu nastąpił wyraźny wzrost sprzedaży aut nowych o prawie 17%. W kolejnych latach eksperci również zapowiadają kontynuację tej tendencji. Używane auta będzie coraz trudniej sprzedać.
Żeby samochód sprzedać szybko i za satysfakcjonującą nas cenę, to najczęściej konieczne jest czasochłonne przygotowanie oferty sprzedażowej i wykonanie niezbędnych napraw pojazdu, które zwiększą jego wartość. Dzięki temu zaproponujesz potencjalnym klientom samochód w lepszym stanie. Coraz więcej kierowców decyduje się jednak sprzedać swój samochód do skupu aut. Dlaczego wybierają taką opcję?
Brak dodatkowych kosztów przed sprzedażą
Używane samochody w dobrym stanie najczęściej sprowadzamy zza granicy. Te, które jeżdżą po polskich drogach, uważane są za pojazdy drugiej klasy. Niestety, często przed sprzedażą muszą przejść kompleksowy lifting. Aby móc rywalizować z autami używanymi sprowadzanymi zza granicy, trzeba często wykonać wiele napraw, konieczne jest oczywiście dokładne posprzątanie wnętrza samochodu i poprawa jego zewnętrznego wyglądu. Dobrze jest też pokryć wszystkie koszty związane z ubezpieczeniem, ponieważ znacznie lepiej sprzedają się opłacone auta.
Do skupu aut przyjmowane są pojazdy uszkodzone i powypadkowe, w dobrym i gorszym stanie, wymagające napraw i gotowe do przekazania kolejnemu właścicielowi. W niektórych firmach nie jest wymagane również opłacone OC i wykonany przegląd techniczny. Jedną z nich jest skup aut w Szczecinie Auto Stargard, który dodatkowo organizuje transport na terenie woj. zachodniopomorskiego, a pieniądze wypłaca natychmiast przy przekazaniu auta.
Praca na drugi etat
Samodzielną sprzedaż samochodu możemy porównać do pracy na drugi etat. Telefony od zainteresowanych ofertą nie kończą się często przez cały dzień. Otrzymujesz je również w godzinach swojej pracy, mogą przeszkodzić Ci w ważnym spotkaniu lub też zakłócić spokój w późnych godzinach wieczornych. Większość otrzymywanych telefonów ma na celu jedynie próbę wynegocjowania niższej ceny. Presja potencjalnych klientów w wielu przypadkach kończy się obniżeniem ceny i sprzedażą samochodu za cenę nieadekwatną do jego stanu.
Skup aut w Szczecinie to nie tylko gwarancja szybkiej sprzedaży samochodu, ale przede wszystkim komfort i spokój. Eksperci dokonują wyceny pojazdu, uwzględniając jego stan techniczny, rocznik i model. Ostateczna cena zawsze jest zgodna ze stanem faktycznym pojazdu, klient skupu otrzymuje tyle, ile jest wart jego samochód.
Używanych aut sprzedajemy coraz mniej. Aby pozyskać klienta, często trzeba obniżyć cenę. Dodatkowe koszty dotyczące naprawy usterek i opłat powodują, że sprzedaż przestaje się opłacać. Skup aut w Szczecinie i w innych regionach Polski może się więc okazać znacznie korzystniejszą opcją sprzedaży.