Spływy na Tanwi — wspaniała atrakcja dla całej rodziny

Spływ kajakowy

Spływy kajakowe są doskonałym pomysłem na aktywny wypoczynek. Planując trasę dla rodziny, warto rozważyć kilka kwestii, żeby cała przygoda była przyjemnym doświadczeniem. Jednym z takich miejsc jest rzeka Tanew. Dowiedz się, dlaczego to miejsce jest atrakcyjne dla rodzin.

Piękna okolica

Rzeka Tanew zlokalizowana jest w województwie podkarpackim. Stanowi prawostronny dopływ Sanu. Spływy na Tanwi oferują piękne widoki i możliwość odpoczynku. Sama trasa nie jest zbyt wymagająca. Można ją dostosować do własnych możliwości oraz dostępnego czasu. Płynąc wzdłuż rzeki, można podziwiać przyrodę, jaką oferuje m.in. Kotlina Sandomierska oraz Puszcza Solska. Trasy spływu są podzielone na odcinki. Każda z nich jest stosunkowo łatwa i bez problemu może być wykorzystana przez rodziny z dziećmi. Brzegi rzeki często są dostosowane do tego, żeby robić przystanki. Pozwala to zatrzymać się i odpocząć, a jednocześnie umożliwia eksplorowanie pobliskich terenów.

O czym warto pamiętać podczas organizowania spływu kajakowego?

Pierwszą rzeczą o jakiej należy pomyśleć jest wybór odpowiedniej trasy. Spływ rzeką często jest łatwy, ponieważ nurt rzeki sam niesie kajaki. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy wymagane jest intensywne wiosłowanie. Trzeba wziąć to pod uwagę i w taki sposób zaplanować trasę, aby możliwe było jej bezproblemowe ukończenie. Wiele osób decyduje się na spływ połączony ze zwiedzaniem okolicznych terenów. Warto zadbać wtedy o odpowiednie miejsce do noclegu jak np. Ranczo Pisklaki. W ofercie posiadają oni również możliwość wypożyczenie niezbędnego sprzętu, jak również pomoc w transporcie kajaków na miejsce. Fachowo doradzą dobór kajaku oraz niezbędnego wyposażenia, takiego jak np. wodoszczelne pojemniki, kamizelki asekuracyjne czy specjalne przystawki dla mniejszych dzieci zapewniające bezpieczeństwo i komfort. Z racji tego, że dobrze znają okoliczne miejsca, warto skorzystać z ich porady i opinii odnośnie wyboru trasy wpływu. Dodatkowo po zakończeniu spływu za ich pośrednictwem możliwe jest zorganizowanie np. ogniska czy kolacji.