Sukces sprzedażowy Huawei MateBook X

Sukces sprzedażowy Huawei MateBook X

Sprzedaż MateBook X, pierwszego ultrabooka w ofercie Huawei, dynamicznie rośnie od chwili sierpniowego debiutu na polskim rynku. We wrześniu br. sprzedaż wzrosła o 55% w stosunku do sierpnia, a w październiku – aż o 65% w stosunku do sierpnia.

Huawei spodziewa się, że dynamiczny wzrost sprzedaży MateBook X utrzyma się w kolejnych miesiącach.

– Dla Huawei rynek ultrabooków jest kolejnym, na którym firma planuje odnieść sukces po rynku smartfonów. MateBook X jest pierwszym ultrabookiem w ofercie Huawei w Polsce i jesteśmy dumni, że spotkał sie on z tak dobrym przyjęciem przez konsumentów, co potwierdzają miedzy innymi wyniki recenzji testów produktu. Podczas projektowania skupiliśmy się na trzech najważniejszych aspektach: wyglądzie, produktywności i użyteczności. MateBook X zaliczył w Polsce znakomity debiut, a to dopiero początek naszych działań na tym rynku, ktore zintensyfikujemy w 2018 r. – powiedział Michał Kępiński, Marketing Manager (Tablets-Notebooks-Wearables) w Huawei CEE & Nordics.

To co wyróznia Matebook X na rynku to przede wszystkim elegancki wygląd – ultrabook posiada metalową obudowę z idealnie zaokraglonymi krawędziami, ramka ekranu wynosi tylko 4.4 mm, dzięki czemu wyświetlacz zajmuje aż 88% powierzchni. Rozmiar ultrabooka jest mniejszy niż kartka A4, a komputer waży zaledwie nieco ponad jeden kilogram. Jest lekki, ale kryje w sobie mocny i zarazem energooszczędny procesor, który zapewnia wydajną pracę – chip Intel siódmej generacji – w zależności od konfiguracji jest to i5 lub i7.

Przy niewielkiej wadze, ogromną zaletą MateBooka X jest jego bateria, która wystarczy na nawet 8 godzin ciągłej pracy. Ultrabook Huawei pozbawiony jest wentylatorów. Wszystko dzięki technologii Space Cooling, dzięki której specjalne kapsułki pochłaniają nadmiar ciepła w chwilach mocnego obciążenia i oddają je w momencie zmniejszenia częstotliwości taktowania procesora. Konsumenci doceniają MateBook X również za ekran 3:2 i matrycę o rozdzielczości 2k (2160 x 1440), co czyni ultrabook idealnym do pracy biurowej. W ekranie zastosowano wzmocnioną wersję szkła – Corning Gorilla. Urządzenie wyróżnia się też czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym w przycisku włączenia, a także Dolby Atmos. Ultrabook Huawei jest pierwszym notebookiem na świecie, który został wyposażony w tak zaawansowany  system dźwięku, pozwalający cieszyć się muzyką o wysokiej jakości.