Taxi dowóz alkoholu – dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania?

pexels jeshootscom 13861 2

W obecnych czasach czymś całkowicie dla nas normalnym jest możliwość dowiezienia jedzenia do nas do domu. Warto jednak wspomnieć o tak zwanym taxi dowóz alkoholu. Co to jest i czy warto z tego korzystać?

Taxi dowóz alkoholu – czy jest to legalne?

W obecnym świecie nie dziwi już możliwość zamówienia do domu jedzenia za pośrednictwem specjalnych aplikacji. Ba, niektóre firmy oferują nawet możliwość zamówienia całych zakupów z hipermarketów wprost pod nasze drzwi. Oczywiście była to metoda bardzo mocno wykorzystywana podczas lockdownów, lecz nie oznacza to, że takie usługi już nie działają. Co jednak, jeśli chodzi o taxi dowóz alkoholu? Wiele osób bowiem może się zastanawiać, czy jest to tak naprawdę w ogóle legalne. Okazuje się jednak, iż alkohol sam w sobie nie posiada żadnych zakazów dotyczących przewozu w przypadku osób nie będących taksówkarzami i takie taxi traktowane jest tak samo, jak znajomy, który przywozi na imprezę wysokoprocentowe trunki. Osoby zarejestrowane jako taksówkarze jednak nie mogą pełnić takiej funkcji.

Jak działa taxi dowóz alkoholu?

Za pomocą specjalnej aplikacji bądź po kontakcie ze sklepem, który oferuje dowóz alkoholu, można zamówić określony jego rodzaj, ilość butelek, a także poprosić o dostawę pod odpowiedni adres. Oczywiście za taką usługę również zostanie pobrana opłata, gdyż dowiezienie jakiegokolwiek produktu w odpowiednie miejsce to koszt w postaci paliwa bądź wysiłku osoby kierującej. To jednak świetna opcja, jeżeli na przykład w trakcie imprezy skończył się alkohol, a sklepy są daleko.

Czy warto korzystać z taxi dowóz alkoholu?

Wiele osób korzysta z usług tak zwanego „pogotowia imprezowego” w momencie, gdy nie ma możliwości opuszczenia mieszkania i udania się do sklepu. Jeżeli ktoś znajdzie się w takiej sytuacji, oczywiście skorzystanie z takiego rozwiązania jak najbardziej ma sens. Rzecz jasna będzie się to wiązało z pewnym czasem oczekiwania, a także dodatkową opłatą za sam dowóz, lecz w niektórych sytuacjach jest to jedyne dobre rozwiązanie.