TOP 10 najpopularniejszych postanowień noworocznych

postanowienia

Koniec roku to dobry moment na podsumowanie minionego czasu oraz zaplanowanie najbliższej przyszłości. To właśnie w tym momencie często myślimy o zmianach w swoim życiu czy zachowaniu, aby kolejny rok był dla nas jeszcze lepszy. Chcesz wiedzieć, jakie postanowienia noworoczne są najpopularniejsze? Sprawdź naszą listę TOP 10! Może i Ty znajdziesz dla siebie inspirację.

10. Przeczytam więcej książek

Polacy czytają coraz więcej książek, jednak wielu osobom wciąż mało! To bardzo dobrze. Nie mamy nic przeciwko, aby te statystyki wyglądały jeszcze lepiej. Oczytany człowiek to mądry człowiek!

9. Zrobię remont

Na remont mieszkania czy domu zawsze jest za mało czasu. Może w przyszłym roku będzie go więcej? Jeśli tapety jeszcze nie odpadają, a meble stoją pionowo, to może uda się jeszcze to przeciągnąć?

8. Będę zdrowo się odżywiać

Koniec śmieciowego jedzenia! Więcej warzyw, owoców i nieprzetworzonych produktów! A może wizyta u dietetyka? Dobrze będzie w przyszłym roku zgubić nieco kilogramów i zadbać o siebie od wewnątrz, prawda? Tak przynajmniej myśli bardzo wiele osób podczas tworzenia listy noworocznych postanowień.

7. Zacznę uprawiać sport

Wiesz, kiedy siłownie są najbardziej przepełnione? Zaraz po Nowym Roku. Czy jednak wszyscy wytrzymują w tym postanowieniu? Odpowiemy dyplomatycznie – w lutym możesz liczyć na więcej miejsca. Może tym razem motywacja będzie silniejsza i pokona słomiany zapał? Zobaczymy!

6. Zadbam o swoje zdrowie

To postanowienie ściśle wiąże się z poprzednimi dwoma, jednak tu dochodzą kwestia wizyt u lekarzy i specjalistów. Stomatolog, fizjoterapeuta czy klinika okulistyczna to miejsca, które najczęściej planujemy odwiedzić w przyszłym roku. A Ty co wybierasz? Kanałowe czy masaż leczniczy? A może laserowa korekcja wzroku?

5. Znajdę nowe hobby

Narzekasz na brak zainteresowań i pasji? Nie martw się – nie jesteś sam! Wiele osób poszukuje rzeczy, którymi może zająć się w przyszłym roku i które będą sprawiały im radość. Z resztą, ciekawych zainteresowań i pasji nigdy za wiele.

4. Nauczę się języka

To jedno z najpopularniejszych noworocznych postanowień. Widać po statystykach pobrań aplikacji z rozmaitymi kursami. Nic dziwnego – posługiwanie się językiem obcym to umiejętność, którą w dzisiejszych czasach naprawdę dobrze jest posiadać.

3. Zrobię prawo jazdy

To ulubione postanowienie noworoczne większości osiemnastolatków. Nie jest to jednak reguła, gdyż wiele osób po 30-stce, które jeszcze nie mają uprawnień do kierowania pojazdem również wpisuje to na listę planów do zrealizowania w przyszłym roku.

2. Będę podróżować

Duch przygody jest najbardziej aktywny właśnie pod koniec roku. Zwłaszcza po tak długim okresie pandemii, restrykcji i obostrzeń. Nowy rok to dobry moment, aby wyjechać na zasłużone wakacje albo wyruszyć w kilka mniejszych, równie fascynujących podróży.

1. Znajdę więcej czasu dla siebie

Jesteś zabiegany, przepracowany lub ciągle zajęty? Przytłacza Cię natłok spraw do załatwienia? W dzisiejszych czasach to niestety normalne i wiele osób chce to zmienić. Znalezienie czasu dla siebie to jeden z priorytetów na listach postanowień noworocznych. Czy w Waszym przypadku jest tam samo?

Jak podoba Wam się ranking TOP 10 najpopularniejszych postanowień noworocznych. Czy brzmi on jak Wasza lista planów? A może znaleźliście tutaj inspirację? Nam pozostaje życzyć Wam sukcesów i wytrwałości. Spełniajmy swoje plany, realizujmy cele i zmieniajmy się na lepsze, nie tylko na początku stycznia, ale przez cały czas!