Ubranka dla dzieci – jakie powinny mieć atesty?

producent odzieży dziecięcej Łódź
Ubranka dla dzieci - jakie powinny mieć atesty?

Rynek produktów dla dzieci pełen jest rozmaitych oznaczeń, certyfikatów i atestów. Warto im się przyjrzeć, ponieważ producenci odzieży dziecięcej czy zabawek dowodzą w ten sposób wysokiej jakości swoich artykułów. Co znaczą symbole na opakowaniach i jak je czytać?

Certyfikat GOTS

Oznaczenie, które dotyczy całego procesu produkcji odzieży dziecięcej: od surowców po gotowy produkt. Został stworzony przez International Working Group, czy zespół producentów z USA, Japonii i Europy. Takim oznaczeniem może się pochwalić korzystający wyłącznie z ekologicznych materiałów producent odzieży dziecięcej Łódź słynie z wysokiej jakości produktów tekstylnych, także tych dla dzieci, dlatego wśród produktów opuszczających łódzkie fabryki z pewnością znajdziemy również takie z oznaczeniem GOTS. Taki znaczek na etykiecie świadczy o tym, że co najmniej 95% składu ubrania zawiera włókna ekologiczne. Cały proces produkcji jest w sposób rygorystyczny kontrolowany, dlatego otrzymują je tylko najlepsze produkty.

Oeko-Tex Standard 100

Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 mogą otrzymywać produkty włókiennicze, które są zupełnie bezpieczne w użytkowaniu. Ubranka oznaczone w ten sposób są wolne od substancji szkodliwych i toksycznych, takich jak: formaldehyd, chlorofenol, pestycydy, barwniki alergizujące oraz ekstrahowalne metale ciężkie. Oznaczenie jest rozpoznawalne na całym świecie. Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 jest szczególnie ważny dla osób z alergiami i wrażliwą skórą.

OE 100 Standard

Certyfikat OE 100 Standard jest przyznawany producentom odzieży dziecięcej, którzy do przygotowania materiałów wykorzystują wyłącznie w 100% organiczną bawełną. To bardzo ważne, ponieważ plantacje bawełny bardzo często pełne są chemikaliów, sztucznych nawozów, które szkodzą nie tylko osobom pracującym przy wzroście i zbiorach bawełny, ale również osobom, które noszą ubrania uszyte z takiej bawełny. Organiczna bawełna jest przyjazna dla środowiska i skóry.