Zabawki ogrodowe, które sprawdzają się przez cały rok!

0

Zabawa to niezwykle ważny element rozwoju każdego dziecka. Maluchy w ten sposób poznają otoczenie, uczą się kolorów, smaków, zapachów, kształtów. Starsze dzieci rozwijają koordynację ruchową, wzmacniają swoje jeszcze młode ciało. Zabawa w domu to czas często spędzony z rodzicami, który wpływa na relacje, za to ten przeznaczony na aktywność na dworze ma znaczenie dla budowania silnego układu odpornościowego. Czego brakuje pociechom? Jedynie odpowiednich zabawek.

Zabawki ogrodowe nie tylko do ogrodu

W ogrodzie jest mnóstwo miejsca na inspiracje i stworzenie przestrzeni dobrze zorganizowanej, dającej miejsce na wybieganie się maluchom. Powinno być jednak bezpiecznie, a nie tylko kolorowo i zabawnie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup domków ogrodowych. Z powodzeniem można dopasować je do wieku i wzrostu dziecka. Nie bez znaczenia pozostaje kolorystyka i możliwość uzupełnienia o dodatkowe elementy. Skomplikowana budowa nie musi oznaczać niebezpieczeństwa użytkowania, za to ma wpływ na jeszcze więcej inspiracji do zabawy.

Dobrym pomysłem są domki ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych. Łatwo je czyścić, ponadto nie ma ryzyka wbicia drzazgi, jak w przypadku wykonań drewnianych. Takie domki, jeśli są składane, jak na przykład te z oferty sklepu https://bazkar.pl/, zimą trafiają wprost do domowych wnętrz. Drewniane odpowiedniki trzeba zabezpieczyć przed działaniem czynników zewnętrznych. Z kolei plastikowe domki wystarczy złożyć i z lekkością przenieść do pokoju dziecięcego.

W jednym produkcie zostają połączone walory praktyczne z dbałością o rozwój każdego malucha. To najlepszy sposób na odciągnięcie dzieci od szklanych ekranów komputerów, telewizorów i telefonów. Poza tym domek w sezonie letnim będący typową konstrukcją ogrodową, a w porze zimowej stający się domową zabawką, pozwala spędzić czas wspólnie z najbliższymi.

Stoliki dla dzieci

Zamiast domków albo tuż obok nich, mogą zagościć stoliki dla dzieci. W zależności od wybranej konstrukcji posłużą do wielu zabaw. Stolik z rozkładanym blatem i pojemnikami sprawdza się jako piaskownica. Miejsce na wodę czy piasek, ale nie tylko, daje szansę na bardzo kreatywne wykorzystanie. W takich pojemnikach maluchy mogą nawet chować swoje skarby. Z kolei po złożeniu blatu powstaje wygodna podstawa do rysowania, malowania, tworzenia wszystkiego co przyjdzie do głowy – na papierze i innych materiałach.

Jak wybierać domki ogrodowe i stoliki dla dzieci?

Są to produkty, które przede wszystkim mają być bezpieczne. Należy zwracać uwagę na kupno artykułów wysokich jakościowo, opatrzonych niezbędnymi certyfikatami czy atestami, które informują, że są to artykuły przeznaczone dla dzieci. Liczy się również materiał, z jakiego wykonane są tego typu zabawki, precyzja i to, czy nie zostały użyte toksyczne farby i lakiery.

Rodzice muszą zadbać o dostosowanie domku i stolika do wieku, wzrostu i umiejętności dziecka,  a także jego upodobań. Jedno jest pewne – te produkty skradną serca nie tylko najmłodszych pociech!