Zastosowanie przekładek tekturowych w paletyzacji

tekturowe podkladki

Tektura to wdzięczny materiał – ekologiczny i wytrzymały. Wykorzystywana jest m.in. do produkcji przekładek tekturowych, znajdujących zastosowanie w paletyzacji produktów. Przekładki tego typu chronią towary przed uszkodzeniami, zwiększają też stabilność i pojemność palet. Jakie jeszcze korzyści wynikają z zastosowania tekturowych przekładek w paletach?

Czym charakteryzują się przekładki tekturowe?

Przekładki tekturowe chronią towary przed uszkodzeniem, zabrudzeniami oraz niekorzystnym wpływem zjawisk atmosferycznych. Przekładki, wytwarzane z tektury o różnej charakterystyce, mogą mieć grubość odpowiadającą konkretnym potrzebom firm. Dzięki swym właściwościom skutecznie oddzielają towary na paletach i produkty wewnątrz pojedynczego opakowania. Ich wszechstronność pozwala na wiele zastosowań, mogą np. przydać się również do zabezpieczania podłóg i ścian podczas prac remontowych.

Przekładki z tektury litej, która jest miękka i elastyczna, wyróżniają się szczególną wytrzymałością, natomiast zaletą przekładek z tektury falistej jest łatwość tworzenia na przemian warstw o gładkiej i pofalowanej powierzchni. Jedne i drugie przekładki są lekkie i trwałe, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się zarówno w transporcie, jak i magazynowaniu palet.

Jakie są podstawowe funkcje przekładek tekturowych?

Przekładki tekturowe ułatwiają proces pakowania, a tym samym oszczędzają czas i redukują koszty obsługi palet. Poszukujący przekładek tekturowych najwyższej jakości, powinni zainteresować się ofertą wyspecjalizowanych producentów, takich jak np. firma Polkar. Dostarczają oni wyroby z tektury biodegradowalnej, dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Przekładki te są ekologiczną alternatywą dla folii – mogą także zastępować produkty ze sklejki, drewna czy plastiku.

Główne zadania podkładek tekturowych to:

  • przekładanie warstw towarów na paletach,
  • oddzielanie poszczególnych warstw i asortymentu produktów wewnątrz opakowań,
  • zabezpieczanie i wzmacnianie ścian oraz dna opakowań kartonowych,
  • stabilizowanie palet,
  • ochrona towaru przed wstrząsami i uszkodzeniami, także dzięki wypełnianiu pustych przestrzeni w opakowaniach. 

O popularności przekładek tekturowych decyduje ich wielofunkcyjność, jednak przede wszystkim są one najlepszym i najbardziej ekonomicznym sposobem zabezpieczenia towarów na paletach.