Zdjęcia typu packshot – w jakiej branży sprawdzają się najlepiej?

0
zdjecia packshot

Zastanawiasz się, czy zdjęcia typu packshot sprawdzą się także w Twojej branży? Ten tekst jest dla Ciebie. Wyjaśniamy w nim, czym charakteryzują się takie fotografie oraz kiedy warto z nich korzystać. Zapraszamy do lektury.

Packshoty – rodzaje i cennik

Packshoty to zdjęcia przedstawiające jeden produkt lub cały zestaw w tym samym ułożeniu albo w różnych pozycjach, najczęściej na jasnym tle. Można podzielić je na dwa rodzaje:

  • statyczne

  • i ruchome.

Do pierwszego typu zaliczają się fotografie, na których uwiecznione produkty są w bezruchu. Z kolei drugi rodzaj reprezentują serie zdjęć wykonanych pod różnym kątem albo z różnych perspektyw. Po ich połączeniu powstaje prezentacja pozwalająca na oglądanie produktu z kilku stron. W przypadku e-sklepów nie trzeba ograniczać się tylko do jednej opcji – można je swobodnie łączyć, dając klientom możliwość lepszego poznania asortymentu.

Warto pamiętać, że ze względu na odmienny charakter tych zdjęć ich ceny mogą być różne. Dlatego przed zleceniem ich wykonania należy dokładnie sprawdzić cennik zdjęć packshot obowiązujący w wybranym studiu fotograficznym. Warto również upewnić się, jakie działania dodatkowe obejmuje usługa. Na przykład – w studiu fp360.pl w zależności od pakietu można skorzystać także z kompleksowej obróbki graficznej, w tym poprawy wyglądu produktów.

Packshoty – rozwiązanie uniwersalne

Czy istnieją branże, dla których packshoty są wręcz stworzone? Albo wręcz przeciwnie – czy można wskazać działalność, w jakiej zdecydowanie się nie sprawdzą? Fenomen zdjęć typu packshot polega na tym, że są one uniwersalne. Można zatem wykorzystać je w przypadku zupełnie różnych kategorii produktów i przeznaczonych dla odmiennych użytkowników. Dla porównania – wymienione już studio fp360.pl z Poznania wykonuje packshoty dla klientów, których asortyment jest naprawdę zróżnicowany.

Wśród nich znajdziesz zatem urocze zestawy ubrań dla maluchów, ekskluzywną, cudownie mieniącą się biżuterię, bambusowe szczoteczki do zębów, maszyny ogrodowe i wiele, wiele innych. Fotografia produktowa reprezentowana przez zdjęcia packshot jest narzędziem o szerokim zastosowaniu. Z jego pomocą można wyeksponować walory każdego produktu. Wystarczy właściwie go przygotować, a następnie znaleźć taki sposób prezentacji, który najskuteczniej zadziała na odczucia klientów.

Podsumowanie

Podsumowując, nie można wskazać jednej branży, w której zdjęcia typu packshot sprawdzą się najlepiej. Mają one uniwersalne zastosowanie, a jedynym ograniczeniem wydaje się być wyobraźnia osób realizujących sesję produktową. Jeśli więc szukasz sposobu na ulepszenie treści w Twoim e-sklepie, wykorzystaj potencjał tego rodzaju fotografii. Nawet gdy oferowane w nim produkty sprawiają wrażenie niestandardowych czy trudnych do odczarowania.

Na podstawie https://fp360.pl/