Zmarszczki – skuteczne sposoby walki z nimi

Sposoby na walkę ze zmarszczkami

Na zmarszczki jest wiele różnych sposobów, które można dowolnie stosować na swojej skórze. Warto jednak zawsze wszystko konsultować z lekarzem, dermatologiem lub kosmetologiem. Wszystkie zabiegi muszą wykonywać specjaliści, a domowymi sposobami może zająć się każdy we własnym zakresie.

W ofertach gabinetów lekarskich można znaleźć mniej i bardziej inwazyjne zabiegi, o czym każdy może dowiedzieć się czytając informacje na blogu Porady Domowe.

Czy ćwiczenia w jakikolwiek sposób mogą przyczynić się do poprawy wyglądu?

Owszem, regularne ćwiczenia są w stanie wzmocnić mięśnie oraz uelastycznić skórę, nie tylko ciała, ale również twarzy. Tak zwany facefitness to sposób na zmarszczki na czole, wokół ust czy oczu, poprawę owalu oraz ujędrnienie skóry.

Facefitness to stosunkowo nowa metoda zapoczątkowana za granicą, ale również w Polsce z miesiąca na miesiąc cieszy się dużą popularnością. Facefitness to na pewno sposób na wygładzanie zmarszczek, który nie jest inwazyjny.

Wielu specjalistów wypowiada się pozytywnie o tej metodzie, ale należy pamiętać, że nie zawsze będzie ona dawała pożądane efekty i skutki. Często może pomóc tylko w delikatnym zniwelowaniu zmarszczek lub w przeciwdziałaniu.

Do takich ćwiczeń przykładowo należą:

  • oklepywanie twarzy opuszkami palców,
  • delikatne szczypanie skóry,
  • przyłożenie dłoni do czoła i lekkie skręcanie jej na prawo i lewo,
  • przyłożenie palców tuż nad brwiami i powolne unoszenie brwi,
  • rozciąganie skóry pod oczami palcami wskazującymi.

Warto spróbować, bo nic to nie kosztuje!

Jakie zabiegi na zmarszczki są popularne?

Wśród wielu profesjonalnych zabiegów, jakie wykonywane są na zmarszczki wyróżnia się przede wszystkim:

  • wstrzyknięcie kwasu hialuronowego – zabieg polega na dostarczeniu do wnętrza skóry substancji wypełniającej, czyli kwasu hialuronowego, który poprawia jej elastyczność i napięcie, a także skutecznie nawilża.,
  • wstrzyknięcie toksyny botulinowe – polega na wstrzyknięciu w zagłębienia na skórze toksyny botulinowej, potocznie nazywanej botoksem,
  • zabieg karboksyterapii – karboksyterapia to wstrzykiwanie w skórę dwutlenku węgla, który poprawia krążenie oraz pobudza skórę do intensywnej odnowy. Dzięki temu produkcja elastyny i kolagenu wzrasta,
  • zabieg mezoterapii igłowej – zabieg polega na mikrouszkodzeniu skóry, co powoduje większe wydzielanie przez skórę elastyny i kolagenu, a to z kolei powoduje wygładzenie zmarszczek zwiększenie elastyczności skóry.

O innych metodach można porozmawiać z odpowiednimi lekarzami, a jak ich znaleźć? Tego można się dowiedzieć czytając informacje na stronie www.

Co powoduje zniwelowanie zmarszczek?

Kobiety, jak i mężczyźni decydują się na niwelowanie i usuwanie zmarszczek z tego względu, że przez nie mają niską samoocenę i czują się w swojej skórze bardzo źle. Takie zabiegi jak najbardziej mogą wpłynąć na poprawę wyglądu, a co za tym idzie? Na pewno zwiększa się pewność siebie.

Należy jednak pamiętać o tym, że wszystkie zabiegi mogą nieść za sobą pewne powikłania, a z zabiegami medycyny estetycznej należy uważać, aby nie przesadzić. Zmarszczki nie dla każdego będą ładne, ale sztuczność i mocne wypełnienie zmarszczek z czasem może wyglądać jeszcze gorzej.

Decyzja o zabiegach z zakresu medycyny estetycznej powinna być zawsze w odpowiedni sposób przemyślana i skonsultowana ze specjalistami. Tylko wtedy można liczyć na najlepsze efekty oraz na dobrą samoocenę.

Efekty zabiegów

Ponadto powinno pamiętać się również o tym, że zabiegi, które pomagają zniwelować zmarszczki nie są długotrwałe ani wieczne. W wielu przypadkach zabiegi należy poprawiać i korzystać z nich nawet co kilka lat. Wtedy efekty utrzymują się najlepiej.