5 pomysłów na prezent dla nastolatka

ciekawostka

Wybór idealnego prezentu dla nastolatka to poważne wyzwanie. Szybkie zmieniające się trendy, ogromny wpływ internetowych gwiazd oraz coraz nowsze odkrycia technologiczne sprawiają, że możliwości jest naprawdę wiele. W tym artykule zebrano 5 świetnych pomysłów na prezent dla nastolatka lub nastolatki.

Kreatywne etui na telefon

Prawie każdy ma w dzisiejszych czasach smartfon. Nikt jednak nie używa ich tak często jak nastolatkowie. Według badań, potrafią oni spędzać na zabawie w nim nawet kilkanaście godzin dziennie. Abstrahując od tego, czy jest to korzystne dla ich zdrowia, można śmiało stwierdzić, że smartfony pełnią w ich życiu ważną rolę.

Między innymi dlatego, chętnie wzbogacają ich wygląd – między innymi za pośrednictwem kolorowych etui. Ten drobny upominek zostanie przyjęty z szerokim uśmiechem – zwłaszcza jeśli jego motyw będzie zgodny z zainteresowaniami obdarowanej osoby. Warto więc wykazać się kreatywnością – można skorzystać z gotowych wzorów lub stworzyć coś samodzielnie.

Warto wiedzieć – do czego służy konto osobiste: https://www.pomocspoleczna.rybnik.pl/2021/10/20/konto-osobiste-podstawowe-narzedzie-do-zarzadzania-finansami/.

Polaroid – mini aparat

Prawdziwy powrót klasyki. Błyskawiczne aparaty z natychmiast wywoływanymi zdjęciami znów cieszą się ogromną popularnością. Są małe, lekkie i mają wyjątkowy design. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, a sama wymiana kliszy jest bardzo prosta. Co więcej, zrobione zdjęcie jest wywołane już po kilkudziesięciu sekundach.

Zdjęcia polaroidowe są idealne do umieszczenia na ścianie, lodówce lub w portfelu. W ten sposób można przechowywać wspomnienia i tworzyć wyjątkowe kolaże. Między innymi dlatego, mini aparat to świetny pomysł na prezent dla nastolatek.

Czytnik ebooków

Współcześni nastolatkowie dużo rzadziej zaglądają do papierowych książek niż to miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Nie oznacza to, że mniej czytają. Chętniej wybierają elektroniczne wersje książek oraz ebooki. Ich czytanie na zwykłym telefonie komórkowym jest niewygodne. Niewielki ekran sprawia, że trzeba mocno wytężyć wzrok, co powoduje, że szybciej męczą się oczy. W rezultacie pojawia się zniechęcenie. Alternatywą są specjalne czytniki do ebooków, po które bardzo chętnie sięgają młodzi ludzie. Ich specjalny ekran sprzyja czytaniu, nawet przez wiele godzin. Do tego czytniki są lekkie i małe, dzięki czemu łatwo można je spakować do torebki lub niewielkiego plecaka.

Hulajnoga elektryczna

Hulajnogi znowu w modzie. Elektryczne odmiany tego kultowego środku transportu zyskując coraz większą popularność nie tylko wśród mieszkańców dużych miast oraz miasteczek. Chętnie sięgają po nie również nastolatkowie. Obecnie są prawdziwym synonimem bycia na czasie. Jeszcze kilka lat temu elektryczne były ciekawostką technologiczną. Dzisiaj można je kupić w niemal każdym markecie ze sprzętem elektronicznym. Stanowią doskonałą alternatywę nie tylko dla klasycznych hulajnóg, ale również dla rowerów czy miejskiego transportu.

Ich duża popularność sprawiła, że znacząco spadły ich ceny. Dzisiaj za dobrej jakości hulajnogę trzeba zapłacić kilkaset złotych – nawet 2-3 razy mniej niż jeszcze 5 lat temu. Co ważne, w sprzedaży dostępnych jest wiele odmian i modeli. Różnią się nie tylko wyglądem, ale również możliwościami i wytrzymałością..

Książki dla nastolatków

Książka to zawsze świetny pomysł na prezent. Nie ma przy tym znaczenia wiek oraz zainteresowania obdarowywanej osoby – w każdym przypadku znajdzie się odpowiednia książka.

To samo dotyczy nastolatków. Oferty internetowych księgarni są na tyle rozbudowane, że można w nich znaleźć książkowe pozycje na dowolny temat. Interesuje się sportem – warto wybrać jedną z biografii sportowych mistrzów. Uwielbia wędkować – atlas z setkami gatunkami ryb. Lubi rozwiązywać łamigłówki – książki z kryminalnymi zagadkami.

Nie wiesz, jak sfinansować prezent dla nastolatka? Przeczytaj ten artykuł: https://jakiprezent.pl/blog/post/prezent-na-kredyt-pomysly-na-prezenty-i-ich-sfinansowanie/.

Taki prezent nie tylko ucieszy obdarowaną osobę, ale może również pomóc w odkryciu nowych pasji i zainteresowań.