Tablica korkowa – czym się kierować przy jej wyborze?

0
tablica korkowa

Tablice korkowe znajdują zastosowanie nie tylko w placówkach edukacyjnych i biurach. Coraz częściej można je znaleźć także w domach. Są bardzo uniwersalne, niedrogie oraz ułatwiają planowanie oraz organizowanie zajęć, a także świetnie sprawdzają się do przekazywania informacji. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się tablica korkowa?

Wybór korka naturalnego do przedmiotu jakim jest tablica to nie przypadek. Jest to materiał, który przez wielu jest uznawany za idealne tworzywo nie tylko do tego celu. Charakteryzuje się przede wszystkim znakomitą odpornością na wodę, więc nic dziwnego, że znajdziemy go także przy korkach do szampana. Jest także dobrym izolatorem, zarówno prądu elektrycznego, jak i ciepła, a także świetnie radzi sobie z wytłumianiem hałasu. Na uwagę zasługuje także fakt, że jest bardzo lekki i niezwykle wytrzymały oraz całkowicie neutralny dla zdrowia człowieka, roślin i zwierząt. Jest także łatwy w utrzymaniu czystości oraz odporny na ogień.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tablicy korkowej?

Zanim udamy się do sklepu lub zamówimy tablicę korkową przez internet warto zastanowić się nad optymalnymi jej wymiarami. W zależności od potrzeb możemy sięgnąć po produkt, który będzie zajmował tylko mały wycinek przestrzeni naszej ściany lub sięgnąć po nieco większy, który może posłużyć także do zasłonięcia brzydkiego fragmentu ściany. Tablice korkowe są dodatkowo wyposażone w specjalnie wzmocnione ramy, wykonane na przykład z drewna sosnowego lub aluminium. Dlatego należy zdawać sobie sprawę z tego, że rzeczywista powierzchnia użytkowa może być nieco mniejsza. Nie zawsze jest to jednak regułą, ponieważ znajdziemy także modele bez ramy.

Tablica korkowa niekoniecznie musi być wykonana w jednostajnym kolorze. Znajdziemy także takie, które posiadają nadruk w postaci mapy świata, kalendarza lub abstrakcyjnych kształtów. Jeśli chcemy, aby tablica spełniała także swoją funkcję ozdobną w momencie w którym nie znajdują się tam przypięte żadne notatki to warto rozejrzeć się właśnie za taką.

Wśród tablic korkowych znajdziemy takie, które służą do zawieszenia na ścianie, jak i te stojące. Te drugie posiadają elementy wzmocnione aluminium i możemy w razie potrzeby przestawić je w inne miejsce. Są one najczęściej dwustronne, więc oferują podwójną powierzchnię użytkową. Jak łatwo się domyśleć, sprawdzają się głównie do dużych pomieszczeń oraz w biurach, gdzie istnieje duże zapotrzebowanie na prezentowanie w ten sposób informacji dla pozostałych współpracowników.