Budowa fajki wodnej

0
fajka wodna

Fajka wodna posiada bardzo złożoną budowę. Jedną z jej najważniejszych części jest ustnik, który pozwala wciągać smakowy dym. Dlatego właśnie ustniki do shishy powinny być dobrze wykonane i w odpowiedni sposób wyprofilowane. Pełnią one ważną funkcję, pozwalają cieszyć się różnorodnymi i wspaniałymi smakami wydobywającymi się z dymu. W poniższym artykule przedstawione zostaną zasady działania fajki wodnej, ze szczególnym uwzględnieniem jej budowy, w której leży klucz do zrozumienia tego jak funkcjonuje fajka.

Ustniki do shishy i jej budowa

Podstawy fajki wodnej stanowi tak zwany dzban. To do niego właśnie wlewa się wodę. Najczęściej wykonany jest ze szkła bądź innych materiałów. Wymienić można to na przykład ceramikę oraz miedź, na której wykonuje się różnego rodzaju wzory oraz symbole. Takie wykonanie dzbanów pozwala przenieść się do krajów Dalekiego Wschodu i poczuć się jak pionierzy, którzy palili pierwotne fajki wodne. Następną kondygnację fajki wodnej stanowi korpus. Najczęściej jest to po prostu swego rodzaju metalowa rura, która w podobny sposób jak dzban ozdobiona jest bogatymi wzorami i wspaniałymi rysunkami. Korpus pełni niezwykle ważną rolę, ponieważ to właśnie za jego pomocą do fajki wodnej doprowadzane jest tak ważne powietrze oraz co niezwykle istotne odprowadzony zostaje nadmiar dymu. Ostatnim elementem fajki wodnej oraz jej zwieńczeniem jest przedmiot, który powszechnie nazywany jest cybuchem. Jest to niewielkich rozmiarów naczynie. Umieszcza się w nim wybrany owocowy tytoń. Następnie owija się go w stosowny sposób folią aluminiową. W ostatnim etapie kładzie się na nie rozgrzany węgielki. Elementem, który transportuje dym z fajki do ustnika do shishy jest wężyk. To właśnie w tym momencie ustniki do shishy zaczynają spełniać swoje zadania, są zakończeniem wężyka i to właśnie przez nie w finalnym etapie przechodzi dym.

Warto postawić na dobry ustnik do shishy

Jeżeli ustnik do shishy jest niesatysfakcjonujący dla konsumenta bądź zużył się w trakcie użytkowania, można zakupić nowy element. Najlepszym do tego miejscem będą sklepy, które w swojej ofercie posiadają fajki wodne, tytonie smakowe oraz elementy konstrukcyjne fajek.  Ustniki zakupić można w sklepach internetowych jak i stacjonarnych, wybór należy do klienta. Rzeczą naturalną jest fakt,  że należy wybierać fachowe punkty sprzedaży. Wybór ustników do fajek wodnych jest naprawdę bogaty, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Przytoczone argumenty wskazują, iż ustniki do shishy spełniają bardzo ważną rolę.