Chromowanie części samochodowych — kiedy warto się na nie zdecydować?

Przód samochodu

Chromowanie niektórych elementów może nie tylko wpłynąć pozytywnie na wygląd samochodu. Galwanizacja może również poprawić ich stan i przedłużyć trwałość części. Dowiedz się, na czym dokładnie polega chromowanie i kiedy warto z niego skorzystać?

Na czym polega chromowanie elementów samochodowych?

Chromowanie części samochodowych zyskuje coraz więcej zwolenników. Pozwala delikatnie odmienić wygląd samochodu, bez konieczności przeprowadzania pracochłonnych zabiegów, jak np. oklejanie całego auta. Najczęściej zabiegom galwanizacji poddaje się elementy ze stali, ewentualnie z tworzyw sztucznych. W przypadku samochodu najpopularniejsze jest chromowanie felg, kołpaków czy zderzaków. Czasami spotkać można również np. chromowane klamki. Galwanizacja pozwala odświeżyć wygląd elementów, nawet gdy są one już stare i zniszczone. Poprzez usunięcie rdzy, wypełnienie ubytków oraz nałożenie odpowiednich preparatów jako podkład, możliwe jest nadanie im gładkiej faktury z wysokim połyskiem. Chrom posiada również właściwości antykorozyjne. Może więc przyczynić się do przedłużenia trwałości elementów i uchronić je przed szybkim lub nadmiernych uszkodzeniem, dzięki czemu dłużej zachowają dobry wygląd i spełnią swoją funkcję.

Komu warto zlecić galwanizację?

Chromowanie różnego rodzaju elementów wymaga dużej precyzji i zastosowania odpowiednich materiałów. Przeprowadzone w złych warunkach lub za pomocą nieodpowiednich środków może spowodować uszkodzenia i szybsze zniszczenie się elementów. Specjaliści od galwanizacji cały proces zaczną od oceny tego, czy warto pokrywać chromem daną część. Następnie odpowiednio przygotują powierzchnie, tak żeby chrom miał trwałe podłoże. Ostatnia warstwa zostanie nałożona precyzyjnie i dokładnie, żeby tworzyła równą i gładką powierzchnię. Czasami zdarza się, że firmy zajmujące się galwanizacją mają w swojej ofercie również innego rodzaju usługi i możliwości inwestycji np. w moduły fotowoltaiczne w Szczecinie czy innych miastach.