Czy wynajem dźwigów jest drogi?

czy wynajem dzwigow jest drogi

Początkujące firmy budowlane, które do tej pory nie korzystały jeszcze z możliwości wynajmu dźwigów na czas określony, są dość sceptycznie nastawione do tego pomysłu. Wciąż wielu właścicieli przedsiębiorstw uważa, że wynajem dźwigów w praktyce jest zbyt drogi, aby w niego inwestować i że prawie zawsze wiąże się może nie tyle ze stratami finansowymi firmy, ale ze spowolnieniem narastania kapitału. Jak jest w rzeczywistości? Pytaliśmy bezpośrednio w firmie specjalizującej się w wynajmie dźwigów Dzwig-Ostrow.pl

Wynajem dźwigów – ostatnia deska ratunku przy usterkach

Nigdy nie wiadomo, kiedy na budowie potrzebny będzie dodatkowy dźwig. Najgorzej, gdy firmowy sprzęt nagle odmówi posłuszeństwa, a terminy nie pozwolą przesunąć wszelkich prac. W takich sytuacjach wynajem dźwigów jest prawdziwym wybawieniem. Profesjonalne dźwigi nowej generacji wynająć można u krajowych lub zagranicznych dostawców. Pojazd trafia na plac budowy najczęściej jeszcze tego samego dnia, w którym został zamówiony. To niezwykle istotne, gdy w czasie prac podwykonawczych każda minuta jest niemal na wagę złota. Na wszelkie roboty i prace dźwigowe polecane są pojazdy z dodatkową opcją wydłużonych żurawi, pozwalające pracować na bardzo dużych wysokościach.

Wynajem dźwigów – ceny

Każda firma udzielająca wsparcia budowlanego w postaci wynajmowania specjalistycznego sprzętu ma swój własny, odgórnie ustalany cennik. Jeśli przejrzymy oferty wynajmu dźwigów w sieci, możemy zauważyć, że w większości przypadków nie różnią się one między sobą w sposób znaczny. Najkorzystniej jest oczywiście wynajmować dźwigi pod roboty i prace dźwigowe na dłuższe okresy. Wtedy zapłacimy mniej, niż przy wynajmowaniu dźwigu na zaledwie kilka dni. Cena po prostu maleje w stosunku do upływającego czasu. Ceny za wynajem dźwigów na jedną dobę zaczynają się od 120 – 150 złotych. Im nowszy i bardziej renomowany sprzęt zagranicznej marki – tym wyższa będzie cena za korzystanie z niego. Jeśli chcemy wynająć dźwigi z pracownikami posiadającymi uprawnienia do kierowania nimi, cena będzie wyższa, bo doliczyć trzeba jeszcze wartość siły roboczej. Przedsiębiorcy oferujący wynajem dźwigów na szeroką skalę nie narzekają na brak zainteresowania. Skoro w krajobrazach polskich miast tak wiele pod względem infrastruktury i budownictwa zmienia się na lepsze, to oczywiste, że na tego typu usługi zawsze będzie istniało zapotrzebowanie.

Na cenę za wynajem dźwigów ma wpływ kilka ważnych czynników:

  • jak daleko położony jest plac budowy, na którym ma znaleźć się dany dźwig
  • jakiej marki i technologii dźwig będzie wykorzystywany do prac
  • czy dźwig ma dojechać razem z dodatkowym pracownikiem
  • jak wiekowy jest sprzęt kierowany do pracy na budowie
  • na jak długo ma być wynajęty dźwig
  • jakiego typu roboty i prace dźwigowe mają być przeprowadzane z pomocą przydzielonego sprzętu

Wynajem dźwigów w praktyce wcale nie jest tak kosztowną inwestycją jak niektórym się wydaje. Najwięksi malkontenci narzekający do tej pory na zbyt wygórowane ceny tego typu usług, po pierwszym skorzystaniu nagle zmieniają zdanie i decydują się z wynajmowanych sprzętów korzystać już w trybie regularnym. To najlepsza rekomendacja dla firm udzielających wsparcia na placach budowy.