Jak walczyć ze smogiem?

czyste powietrze

Smog szkodliwe zanieczyszczenie powietrza, które powstaje w wyniku mieszania się zjawiska atmosferycznego jakim jest mgła, ze spalinami i dymem, szczególnie przy bezwietrznej pogodzie. Smog składa się w głównej mierze z pyłów zawieszonych. O jego negatywnych skutkach w ostatnich latach zrobiło się naprawdę głośno. To dobrze, ponieważ wraz ze wzrostem świadomości o zagrożeniu, wzrosła także chęć zadbania o zdrowie i samopoczucie swoje i swoich bliskich, poprzez oczyszczanie powietrza we własnych domach, ale także biurach, czy miejscach użyteczności publicznej.

Dlaczego należy obawiać się smogu?

Smog, w głównej mierze składający się ze wspomnianych już we wstępie pyłów zawieszonych, niekorzystnie wpływa na cały organizm ludzki. Wydawać by się mogło, że zagrożenie będzie dotyczyć jedynie układu oddechowego, jednak badania mówią co innego, a smog oddziałuje negatywnie także na inne układy w organizmie ludzkim. Długotrwałe wdychanie smogu może powodować:

  • choroby układu oddechowego w tym zapalenie płuc i oskrzeli

  • problemy z koncentracją, depresja

  • choroby układu krążenia

  • zawały serca i niedokrwistość

  • problemy z wagą urodzeniową u dzieci, problemy z płodnością

Choć przyczyny powyższych dolegliwości i chorób, mogą być różne smog, zdecydowanie sprzyja ich rozwojowi.

Jak radzić sobie ze smogiem w jednym z najbardziej zanieczyszczonych państw w Unii Europejskiej? Wydaje się to bardzo trudne, jednak nie niemożliwe. Już we własnym domu możemy zadbać o siebie i swoich bliskich, korzystając z dobroci urządzeń, jakimi są oczyszczacze powietrza firmy Vestfrost.

Oczyszczacze powietrza firmy Vestfrost- dlaczego to dobry wybór?

Najlepiej będzie jeśli zalety oczyszczaczy powietrza firmy Vestfrost przedstawimy na przykładzie jednego z dostępnych modeli tej marki, a mianowicie najmniejszego z trzech modeli VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz, który doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekroczy 42 m2. VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz, został wyposażony w kilka bardzo dobrych filtrów: wstępny, węglowy, HEPA, a także w lampę UV oraz jonizator. Złożony proces filtracji oraz dobrej klasy filtry to skuteczne oczyszczanie i jonizacja powietrza. Dzięki zastosowaniu filtra HEPA z powietrza eliminuje zanieczyszczenia pochodzące ze smogu, natomiast wkład węglowy pozwala na eliminowanie brzydkich zapachów, lampa UV wspomaga w eliminacji wirusów i bakterii a także alergenów, jonizator sprawia, że powietrze jest świeże i rześkie. Brzmi dobrze prawda? A to jeszcze nie wszystko. Oczyszczacze powietrza firmy Vestfrost są ciche, niewielkich rozmiarów (szczególnie VESTFROST VP-A1M30WH oczyszczacz), a także posiadają aplikację mobilną. Ich ogromną zaletą jest również bardziej niż atrakcyjna cena.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost skuteczna walka ze smogiem

Oczyszczacz powietrza , choć niestety nie zwalczy smogu unoszącego się na dworze, jest w stanie bardzo dobrze sobie poradzić z pyłami zawieszonymi pochodzącymi właśnie ze smogu w konkretnych pomieszczeniach. Dodatkowo eliminując także inne zanieczyszczenia, alergeny, roztocza, sierść i naskórek zwierząt.

Oczyszczacze powietrza firmy Vestfrost można z powodzeniem umieścić w domu, a także biurze, czy przedszkolu. Bez obawy o bezpieczeństwo, cicho, szybko, a przede wszystkim skutecznie. Warto rozważyć zakup oczyszczacza powietrza, szczególnie kiedy w naszym domu mieszkają alergicy, mamy zwierzęta, lub mieszkamy w miejscowości w której poziom smogu znacznie wykracza poza normę.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl