Narożniki do salonu – jak je wprowadzić do wnętrza?

0
różne funkcje

Salon to miejsce w każdym domu, w którym dużo się dzieje. Z racji tego narożniki, nie stanowią tylko elementu dekoracji wnętrza, ale również spełniają funkcję użytkową. Są tak popularne, że zaczęły wypierać klasyczne sofy oraz kanapy. Jak je wprowadzić do wnętrza i o czym pamiętać? Podpowiadamy.

Narożnik w salonie – funkcje

Zanim zdecydujemy się na zakup mebla, odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie funkcje ma spełniać. Często zakup wyposażenia domu to inwestycja na długie lata, dlatego tak ważne jest, aby przed kupnem zastanowić się, czego potrzebujemy. Tym samym łatwiej będzie nam ustalić budżet, jakim dysponujemy.

Jeśli za cel postawimy sobie funkcjonalność, to idealnym pomysłem będą narożniki do salonu z funkcją rozkładania, które za dnia posłużą jako kanapa, a w nocy sprawdzą się jako dodatkowe łóżko. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy salon, którym dysponujemy, ma niewielki metraż. Dzięki dobrze dobranemu narożnikowi nie będziemy musieli zastanawiać się nad rozłożeniem mebli, a dodatkowo zagwarantujemy sobie łatwiejsze funkcjonowanie w codziennej przestrzeni. Narożniki z funkcją spania posiadają zazwyczaj dodatkowe, otwierane komory, do których bez problemu zmieści się kołdra i poduszki.

Kierując się wygodą, zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału wykonany jest narożnik. Warto wybrać te, których tkaniny są łatwe w utrzymaniu czystości. Na rynku pojawiają się również narożniki wodoodporne, które mogą być idealne dla dużych rodzin z dziećmi.

Jeśli narożnik w naszym salonie ma pełnić tylko i wyłącznie funkcję dekoracyjną, to możemy wybrać taki o bardziej dynamicznych kształtach i rozbudowanej kolorystyce. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzamy nasze wnętrza.

Wielkość i styl narożnika do salonu

Często jesteśmy zmuszeni do wybrania mebli, które będą pasowały do metrażu naszych pomieszczeń. Jednak w tym przypadku nie stanowi to problemu, ponieważ ofert jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli mamy więcej miejsca, możemy zainwestować w narożnik, który pomieści całą naszą rodzinę, jednak pamiętajmy, aby z tym nie przesadzić. Meble nie mogą torować pomieszczeń i utrudniać przemieszczania się, zatem, gdy tego miejsca jest mniej, nie próbujmy na siłę upchać dużego narożnika, ponieważ efekt może być zupełnie odwrotny.

Warto wybrać narożnik do salonu, który będzie współgrał z pomieszczeniem i całym wystrojem domu. Niezależnie do tego, czy postawimy na klasykę, czy nowoczesność, każdy z nas znajdzie coś dla siebie.