Oczyszczalnia do hotelu – dlaczego warto w nią zainwestować?

oczyszczalnia

Inwestycja w budowę oczyszczalni jest dobrym rozwiązaniem w każdym przypadku utrudnionego dostępu do kanalizacji. Oczyszczalnie często powstają przy hotelach położonych np. na obrzeżach miast. Placówki mogą dzięki temu odpowiednio wydajnie i bezpiecznie dla środowiska radzić sobie z problemem ścieków.

Oczyszczalnia do hotelu – wybór, który się opłaci

Hotele generują spore ilości ścieków, więc korzystanie ze zbiorników bezodpływowych wiąże się z naprawdę dużymi kosztami eksploatacji. Oczyszczalnia do hotelu to rozwiązanie droższe jeśli chodzi o montaż, ale później bardzo się opłaca. Warto wybrać właśnie taką opcję, chcąc mało płacić za ścieki i jednocześnie dbać o środowisko.

Często montuje się oczyszczalnie biologiczne lub drenażowe. Są one najbardziej opłacalne i wydajne, nawet na niewielkiej przestrzeni. W szczególności opłaca się inwestycja w oczyszczalnię biologiczną, bo przy dużych hotelach ilość generowanych okresowo ścieków jest bardzo duża.

Oczyszczalnie biologiczne – jak funkcjonują?

Placówki i instytucje chętnie inwestują w rozwiązania o dużej wydajności, ale jednocześnie bezpieczne dla środowiska. Podobnie jak ekologiczne szambo gwarantują zero szkodliwych odpadów trafiających na zewnątrz zbiornika. Oczyszczalnia typu biologicznego może być niewielka, ale często później się ją rozbudowuje.

Ścieki oczyszczane w kilku etapach mogą trafić do odpływu już bez ryzyka zanieczyszczenia przyrody. Hotel może jednak dodatkowo zadbać o to, by niektóre składowe po prostu nie powstawały. Oczyszczalnie biologiczne wspomaga się np. separatorami tłuszczu, z których korzysta się np. w pomieszczeniach z gastronomią.

Czy oczyszczalnia drenażowa będzie dobrym wyborem?

Przy niektórych hotelach powstają oczyszczalnie drenażowe. Są one bezpieczne dla środowiska i mogą zapewnić wysoką wydajność, jednak wymagają poświęcenia pewnej ilości miejsca. Z tej przyczyny wybiera się je rzadziej od biologicznych. Mogą sprawdzić się przy hotelach położonych np. na rozległej działce.

Podsumowując, w hotelach powstaje sporo ścieków, podobnie jak np. w restauracji. Można sobie radzić z nimi dzięki oczyszczalni, zwłaszcza jeśli sieć kanalizacyjna jest trudno dostępna.