Po czym poznać, że fajerwerki są bezpieczne?

fajerwerki bezpieczne

Puszczanie fajerwerków to bardzo częsty element różnego rodzaju uroczystości, np. wesel albo zabaw sylwestrowych. Sztuczne ognie niewątpliwie uświetniają wspomniane imprezy, dostarczając uczestnikom mnóstwo wrażeń. Jednak przed zakupem określonych produktów należy szczególną uwagę zwrócić na kwestie bezpieczeństwa. Odpalenie wyrobów niespełniających konkretnych norm jakościowych może bowiem skończyć się tragicznie. Dowiedz się więcej!

Co trzeba koniecznie sprawdzić przed zakupem fajerwerków?

Fabryki fajerwerków wytwarzają tego typu produkty w oparciu o ściśle określone wytyczne. Artykuły, które spełniają określone w prawie wymagania, zwykle oznaczone są specjalnym symbolem CE. Znak ten wskazuje na dysponowanie przez dane wyroby stosownym certyfikatem jakościowym, świadczącym o niezawodności wybranych modeli.

Sztuczne ognie sprzedawane przez takie firmy, jak hurtownia fajerwerków ze Szczecina POL-EXPANCE, na bieżąco poddawane są także czynnościom kontrolnym przeprowadzanym przez specjalistów z Inspekcji Handlowej. Wspomniani eksperci zwracają szczególną uwagę nie tylko na oznakowanie sprawdzanych artykułów, ale także na ich ogólny wygląd. W razie jakichkolwiek wątpliwości produkt wycofywany jest chwilowo z obiegu handlowego w celu przeanalizowania jego faktycznej jakości przez akredytowane laboratorium.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie fajerwerków?

Zanim klient dokona zakupu fajerwerków, powinien najpierw zweryfikować, w jakich warunkach były przechowywane dane modele. Lepiej jest zrezygnować z zakupu sztucznych ogni znajdujących się w zamoczonych kartonach. Woda, która dostała się do prochu zgromadzonego we wnętrzu sztucznych ogni, znacząco wpływa na wydłużenie czasu odpalania tych produktów. Ponowne próby detonacji ładunku stwarzają ryzyko dla zdrowia, a czasem nawet życia osoby puszczającej fajerwerki oraz innych ludzi znajdujących się w pobliżu.

Zestawy fajerwerków przeznaczonych do sprzedaży zwykle składają się z serii małych rurek zabezpieczonych przez zewnętrzną warstwę. Do uszkodzenia tych artykułów dochodzi stosunkowo rzadko. O fakcie wystąpienia tego problemu może świadczyć wysypujący się z niektórych fajerwerków proch osadzający się na dnie zewnętrznego opakowania. W celu sprawdzenia danego produktu zwykle obraca się go w różne strony.