Włącznik świateł do Skody – kiedy należy wymienić?

Kiedy wymienić włącznik świateł do Skody

Jeszcze kilkanaście lat temu kierowcy w Polsce zobowiązani byli do włączania świateł mijania po zmroku lub w czasie trudnych warunków atmosferycznych. Pomysł jazdy z włączonymi światłami niezależnie od pory dnia początkowo przyjmowany był ze sceptycyzmem, jednak każdy z nas zdążył wyrobić sobie nawyk przekręcania gałki włącznika świateł samochodowych przy okazji uruchamiania silnika. Czasem jednak pomimo usilnych prób włączenia oświetlenia mogą one odmówić posłuszeństwa. Winą najczęściej obarczamy spalone żarówki lub zwarcia elektryczne, ale bardzo często to właśnie niesprawny włącznik świateł jest sprawcą całego zamieszania.

Przełączniki świateł samochodowych – żywotność

Włącznik światła, jak każdy inny element wyposażenia samochodowego, ulega zużyciu. Tempo eksploatacji tego komponentu w dużej mierze uzależnione jest od jakości jego wykonania oraz ilości cykli pracy włącznika. Z tego też względu na szybszą jego wymianę narażeni są kierowcy użytkujący swoje pojazdy z dużą częstotliwością – dotyczy to przede wszystkim samochodów służbowych, dostawczych czy ciężarowych. Przyjmuje się, że przeciętny włącznik światła wymaga wymiany po odbyciu ok. 10 tys. cykli, jednak jest to jedynie wartość poglądowa. W wielu przypadkach nawet po kilkunastu latach użytkowania samochodu włącznik wciąż może działać bez zarzutu.

Przyczyny niesprawnego włącznika świateł

Można wyróżnić dwie najczęściej pojawiające się usterki będące przyczyną awarii włącznika świateł. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których elementy ruchome mechanizmu przełącznika ulegają nadmiernej eksploatacji, przez co tracą one swoje pierwotne właściwości. Równie często mamy do czynienia ze zjawiskiem wytapiania się komponentów plastikowych o podłożu elektryczno-cieplnym, co skutecznie uniemożliwia swobodny przepływ prądu w podzespołach. W przypadku tej drugiej awarii niezwykle istotna jest szybka wymiana zużytego włącznika na nowy, gdyż korzystanie z samochodu z uszkodzonym elementem może doprowadzić do poważnych usterek instalacji elektrycznych.

Zobacz także: http://www.bestnews.pl/kiedy-nalezy-wymienic-podnosnik-szyb-samochodowych/

Włącznik świateł – jak dobrać odpowiedni?

Gdy jesteśmy pewni co do usterki włącznika świateł, warto jak najszybciej zakupić nowy model. Choć wielu fachowców zaleca montaż oryginalnych części samochodowych, to na rynku można znaleźć wiele jakościowych zamienników włączników świateł kompatybilnych z najpopularniejszymi markami aut powszechnie użytkowanych przez polskich kierowców. Przykładowo, włącznik świateł Skoda to produkt często pożądany przez zmotoryzowanych pragnących zaopatrzyć się w niedrogi, ale dobrej jakości sprzęt samochodowy. Producenci części zamiennych dbają o to, aby oferowane przez nich komponenty spełniały wszelkie normy bezpieczeństwa, charakteryzowały się długą żywotnością przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnych cen na rynku motoryzacyjnym. Zamienniki włączników świateł można bez problemu zamówić w Internecie, co dla wielu kierowców jest ogromnym udogodnieniem.