Zabawki drewniane jako rozwiązanie idealne dla najmłodszych

drewniane zabawki

Sklepy z artykułami dla najmłodszych oferują ogromny wybór rozmaitych zabawek dla dzieci w każdym wieku. Decydując się na konkretny rodzaj, warto wziąć pod uwagę wartość, jaką przyniesie maluchowi poza rozrywką. Drewniane zabawki znane wszystkim od zawsze dziś przeżywają prawdziwy renesans. Nie bez powodu! Stanowią one idealne rozwiązanie dla małych dzieci. Dlaczego? Odpowiadamy na to pytanie w artykule!

Zalety zabawy drewnianymi zabawkami

Zabawki drewniane wytwarzane są w całości z naturalnych materiałów, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne nawet dla najmłodszych użytkowników. Nie wywołują alergii i nie drażnią skóry, a także nie zawierają żadnych toksycznych substancji. Co więcej, nie posiadają one zazwyczaj odstających lub mogących się oderwać, małych elementów, w związku z czym nie ma ryzyka ich połknięcia.

Drewno jest także niezwykle żywotnym, wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia materiałem. Artykuły z niego wykonane będą więc służyć Twojemu maluchowi przez wiele lat i nie zniszczą się, nawet w przypadku najintensywniejszych zabaw. Zabawki drewniane nie bez powodu stanowią tak dużą konkurencję dla ich plastikowych odpowiedników.

Rodzaje zabawek drewnianych

W sklepach znajdziesz wiele rozmaitych zabawek drewnianych, takich jak różnego rodzaju klocki, układanki, puzzle, figurki, samochodziki czy grzechotki. Co więcej, wiele gier dla najmłodszych dzieci wykonywanych jest także z tego materiału. Zabawa nimi zapewnia maluchom nie tylko wspaniałą rozrywkę, ale też wszechstronny rozwój. Drewniane zabawki:

  • są proste w budowie, czym zachęcają do używania wyobraźni,
  • uczą kreatywności,
  • pobudzają do rozwoju wszystkie zmysły,
  • są przyjemne w dotyku,
  • rozwijają małą motorykę.

Co istotne, są one także ekologiczne i w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Jak wybrać odpowiednie zabawki drewniane?

Aby zabawki drewniane odpowiednio wspierały rozwój dziecka, powinny być dostosowane do jego wieku, zdolności oraz możliwości, a także zainteresowań. W przeciwnym razie mogą niedostatecznie zachęcać do uczenia się nowych rzeczy czy umiejętności oraz szybko znudzić malucha. Istotne jest także, by nadawały się do wszechstronnego zastosowania. Najlepszej jakości zabawki dostępne są w renomowanych sklepach, takich jak Kraina Misia Krzysia. Znajdziesz tam niezwykle szeroki wybór modeli, które pokochają zarówno starsze, jak i Twoje najmłodsze pociechy.