Zalety kotła gazowego Viessmann 050W

ogrzewanie gazowe

Kocioł gazowy Vitodens 050W to jedno z najpopularniejszych urządzeń firmy Viessmann. Wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i niezwykle atrakcyjną ceną. Nic więc dziwnego, że jest on najczęściej polecany przez instalatorów. Jakie są jego najważniejsze zalety? Dlaczego warto w niego zainwestować? Podpowiadamy.

Kompaktowe rozmiary pieca gazowego Viessmann 050W

Piec gazowy Viessmann wyróżnia się na tle innych rozwiązań przede wszystkim kompaktowymi rozmiarami. Tym samym idealnie nadaje się zwłaszcza do małych mieszkań i budynków wielopiętrowych w których zamontowano stare typy urządzeń grzewczych. Jego wysokość wynosi zaledwie 70 cm, co czyni go jednym z najmniejszych w swojej klasie. Warto dodać, że pomimo tak małych rozmiarów, zastosowano w nim bardzo wiele użytecznych i inteligentnych rozwiązań.

Niebagatelną zaletą kompaktowego pieca gazowego Viessmann Vitodens 050W jest także to, że w trakcie pracy generuje niewiele hałasu. Stwierdzono, że nie przekracza 45 decybeli. Niezależnie od tego, czy zamontowany wysoko lub nisko na ścianie, nie ma także problemów z dostępem do wszystkich komponentów znajdujących się z przodu. Co ułatwia wykonywanie wszystkich ważnych czynności serwisowych. Warto dodać, że przy większości pieców gazowych instalator musi mieć dostęp do urządzenia także z boku. W przypadku modelu Vitodens 050W można go umieścić pomiędzy szafkami lub bezpośrednio przy ścianie, co wpływa na oszczędność miejsca.

Wysoka efektywność pieca gazowego Viessmann 050W

W modelu pieca gazowego Viessmann Vitodens 050W zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na wysoką efektywność urządzenia. Wyróżnia się przede wszystkim układ automatycznej kontroli jakości spalanego paliwa gazowego Lambda Pro. Dopasowuje się on do rodzaju gazu oraz analizuje parametry swojego układu do systemu odprowadzania spalin, aby uzyskać maksymalną efektywność, a przy tym czyste spalanie. Dla właściciela pieca oznacza to głównie redukcję kosztów eksploatacji. Piec jest w stanie efektywnie wykorzystywać nawet gorszej jakości gaz, aby utrzymywać odpowiednią moc potrzebną do produkcji ciepła.

Czytelny wyświetlacz pieca gazowego Viessmann 050W

Piec posiada czytelny wyświetlacz, który jest bardzo wyraźny niezależnie od warunków oświetleniowych w pomieszczeniu. Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna i prosta, a najważniejsze informacje są zawsze wyświetlane w dolnej części pieca. Ustawienie temperatury odbywa się za pomocą przycisków na czarnym, eleganckim panelu, z możliwością blokady ustawień w celu ochrony przed zmianą parametrów.